Życzenia wielkanocne księdza Proboszcza

5 kwietnia, 2021

Drodzy Parafianie i wszyscy, którzy odwiedzacie naszą parafialną stronę w internecie.

Przeżyliśmy już Triduum Paschalne. W tym roku znów inaczej jak zwykle. Niektórzy z was przeżywali je w domach, korzystając z transmisji radiowych, telewizyjnych i internetowych. Inni zdecydowali się przyjść do kościoła, choć wielu z tych, co taką decyzję podjęło musiało uczestniczyć w liturgii na placu kościelnym ponosząc wszystkie konsekwencje związane z pogodą jak w tych dniach nam towarzyszyła. Jeszcze inni nie mogli do nas przyjechać, tak jak przyjeżdżali w poprzednich latach bo rozsądek nakazywał zostać u siebie na miejscu i nie narażać swoich rodziców, krewnych na zakażenie koronawirusem. Mam nadzieję, że do wszystkich dotarła Dobra Nowina, że Jezus Zmartwychwstał, że grób Jego jest pusty, a On jako Zmartwychwstały Pan żyję pośród nas w swoim Kościele. Mama nadzieję, że każdy z was rozradował się z tej prawdy i na miarę swojej wiary zaprosił Jezusa do swojego życia.

Obecnie przeżywamy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, która będzie trwać do Święta Bożego Miłosierdzia. W tym czasie pragnę złożyć Wam swoje życzenia. Życzę każdemu z Was byście na drodze swego życia jak najczęściej spotykali Zmartwychwstałego Pana, byście słyszeli Jego głos i doświadczali Jego Miłosierdzia. Niech On pomaga Wam pokonywać wszelkie trudności na drodze codziennego życia. Niech pomaga Wam wzrastać duchowo, w wierze, nadziei i miłości. Niech swoją mocą wyprowadza Was z wszelkich niewoli, które wam dokuczają i nie pozwalają w pełni cieszyć się życiem. Niech Jego Zwycięstwo odniesione nad piekłem i szatanem będzie dla Was zachętą do coraz radykalniejszej walki ze złem, które Was otacza. Pamiętajcie, że u Boga wszystko jest możliwe. Do Niego zawsze należy ostatnie słowo. Niech On każdego z Was obdarzy zdrowiem ciała i duszy. Nie dopomoże Wam swoje rodziny czynić prawdziwymi oazami szczęścia i miłości. Niech towarzyszy Wam nieustanna opieka i pomoc św. Józefa i Maryi oraz wszystkich przyjaciół Jezusa. Szczęść Boże. Ks. Bogusław – Proboszcz parafii.Brak komentarzy w “Życzenia wielkanocne księdza Proboszcza”

Napisz nowy komentarz