Ogłoszenia parafialne 17 września 2017r. – XXIV Niedziela zwykła

Wrzesień 17, 2017
  1. W niedzielę 1 października organizowana jest tradycyjnie pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę na odpust Matki Bożej Różańcowej. Wyjazd autokaru o godz. 4.00. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy u Pani Stanisławy Proczek.
  2. Również w niedzielę 1 października w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn. Program jest umieszczony na stronie parafialnej w Internecie i gablocie przed kościołem. Zapisywać się można w zakrystii lub telefonicznie, przez internet u księdza proboszcza. Koszt wyjazdu 40 zł.
  3. Do pełnej róży różańcowej rodziców modlących się za dzieci brakuję nam dwóch rodziców. Jeśli ktoś chcę dołączyć niech zgłosi się do ks. proboszcza
  4.  8 października w niedzielę przy Kopcu Tadeusza Kościuszki w Krępie odbędzie się Manifestacja patriotyczno-religijna na którą możemy udać się własnym transportem lub autokarem, który sprzed kościoła w Samogoszczy odjedzie o godz. 10.45 (Kto chce jechać autokarem niech do 6 października zgłosi się do kancelarii)
    Program uroczystości w Krępie jest następujący :

11.30-11.40 Występ Orkiestry Dętej OSP z Gminy i Miasta Łaskarzew
    11.40Hymn
    11.45 Powitanie gości
    11.50-12.00 Rys historyczny o Kopcu T. Kościuszki w Krępie
    (Prezes Stowarzyszenia „Patriotyzm Jutra Gminy Maciejowice”Pan Andrzej Nakonieczny)
    12.00 Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę
    Dzwony
    Msza Św.
    Modlitwa za zmarłych
    13.30-14.00 Symboliczne dosypanie ziemi do Kopca (urny z ziemią z pól bitewnych z: Krakowa, Racławic, Połańca, Szczekocin, Dubienki, Terespola i Warszawy
    oraz Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej),
    odsłonięcie pamiątkowej tablicy
    14.30 Podziękowanie za obecność, orkiestra gra utwór „Bartoszu, Bartoszu”
    14.40 Transport uczestników do Maciejowic, Samogoszczy, Sobolewa i Łaskarzewa
    Uczestnicy uroczystości będą mogli obejrzeć wystawę pn. „Tradycja Kościuszkowska w gminie Maciejowice” prezentującą m.in. historię Kopca.

Brak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 17 września 2017r. – XXIV Niedziela zwykła”