Życzenia Wielkanocne

11 kwietnia, 2020

Drodzy Parafianie i Znajomi.

Dziś Wielka Sobota – dzień nadzwyczajnej ciszy. Pan Jezus złożony w grobie. W sercach smutek, lęk i strach. Nie ma procesji z wielkanocnymi koszyczkami do kościoła. Cisza…

Ale już za kilka godzin zamilkłe dzwony zabrzmią swoim dźwiękiem na całym świecie. Z prawie pustych świątyń popłynie śpiew radosnego „Alleluja…” oznajmiającego nam wszystkim, że Chrystus Zmartwychwstał, że Jego grób jest pusty.

Niech ta radosna nowina „Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział”, ogłoszona niewiastom przez anioła dotrze do waszych uszu i serc choćby za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu. Przyjmijcie ją jako prawdę. Rozradujcie się nią, mimo tego co każdy z was przeżywa obecnym czasie.

Niech Zmartwychwstały Pan pozwoli Wam  odnaleźć siebie w liturgii, słowie, rodzinnej modlitwie, spotkaniu z drugim człowiekiem. Niech każdy z Was spotka go i doświadczy jego miłującego spojrzenia. Niech On Wam przyniesie swój pokój. Niech da moc do powstania z grzechów , złych przyzwyczajeń. Nie da moc do wypełniania zadań związanych z życiowym powołaniem i niesienia krzyża codziennego życia.

Niech wszystkim chorym da łaskę zdrowia i nadzieję na lepsze jutro, w którym niech nie zabraknie obok was życzliwych ludzi rozumiejących waszą fizyczną słabość i spieszącym wam z pomocą.

Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi każdemu z Was, których spotkałem na drodze swojego życia i każdemu do kogo te słowa dotrą.

Pozdrawiam wszystkich Parafian, nauczycieli, kapłanów, siostry zakonne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, przyjaciół i znajomych.

 Niech Bóg pozwoli Wam wszystkim jak najpiękniej i jak najowocniej przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże. Ks. Bogusław Filipiuk – Proboszcz Parafii.Brak komentarzy w “Życzenia Wielkanocne”

Napisz nowy komentarz