Zmarli czekają na naszą modlitwę.

13 lipca, 2021

Moi Drodzy ! Zbliża się dzień odpustu Matki Bożej Szkaplerznej. W wieczór poprzedzający dzień odpustu zgromadzimy się na cmentarzu by tradycyjnie przy kaplicy Matki Bożej Wybawicielki dusz czyśćcowych modlić się za tych, którzy byli z nami , a już odeszli od nas do wieczności. Święty Leonard z Porto Maurizio zaleca nam wszystkim: „Módl się zawsze do Najświętszej Panienki za dusze czyśćcowe. Ona czeka na twoją modlitwę, aby zanieść ją przed tron Boży, uwalniając natychmiast dusze, za które ty się modlisz“. Niezapomniane są również słowa wypowiedziane przez świętego świętego Ojca Pio wieczorem 15 lipca 1959. Święty był chory i znajdował się w swojej celi, podczas gdy w kościele zgromadzili się jego synowie duchowi. Ojciec Pio przemówił do nich przez megafon, mówiąc: „Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas… Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam“. Przy tej okazji chcę przypomnieć wszystkim , że nasza kaplica na cmentarzu pw. Matki Bożej wybawicielki dusz czyśćcowych została erygowana 20 stycznia 1938r. przez Biskupa Henryka Przeździeckiego – Biskupa Siedleckiego czyli Podlaskiego. Zapraszam więc wszystkich na to ważne dla nas miejsce -parafialny cmentarz w sobotę 17 lipca 2021r. O godz. 18.15 będzie różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach, a o godz. 19.00 msza św. sprawowana w intencji zmarłych. Odprawi ją ks. Paweł Wojdat – wikariusz Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie.

W czasie modlitwy różańcowej i mszy św. możliwość spowiedzi św. Wszystkich serdecznie zapraszam.Brak komentarzy w “Zmarli czekają na naszą modlitwę.”

Napisz nowy komentarz