Zaproszenie na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

23 maja, 2021

Drogie Panie i Dziewczęta!

W niedzielę 30 maj 2021r w Sanktuarium w Pratulinie odbędzie się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Zanim przyszła pandemia co roku grupa kobiet z naszej parafii w tej pielgrzymce uczestniczyła. Wiem, że pandemia dalej trwa, ale musimy się tez nauczyć z nią żyć. Pielgrzymka będzie miała miejsce na placu przy ołtarzu polowym. Zachowując zasady sanitarne na pewno będziecie bezpieczni, tym bardziej, że wielu z nas przyjęło już szczepionkę przeciw koronawirusowi. Tych, którzy mogą i czują się na siłach zachęcam do wyjazdu na pielgrzymkę własnym samochodem lub autokarem (z parafii jeśli zdołamy zebrać odpowiednią ilość osób). Koszt wyjazdu autokarem pewnie wyniesie ok. 40-50zł. W zależności od ilości chętnych. Zapisywać można się w kancelarii. Wszystkie kobiety , które nie będą mogły pojechać do Pratulina zachęcam do udziału on-line za pomocą telewizji internetowej Faro TV lub Katolickiego Radia Podlasie.

Poniżej tekst zaproszenia księdza Biskupa Kazimierza Gurdy:

Drodzy Diecezjanie!

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet potrzebujemy również w dzisiejszych czasach.

Dlatego pragnę zaprosić wszystkie Panie na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina. Odbędzie się onaw niedzielę, 30 maja br., pod hasłem:„W Tobie jest życie”, zaś tematyka jej dotyczyć będzie życiodajnej mocy Eucharystii w odkrywaniu i realizacji powołania kobiecości. Spotkanie rozpocznie
się o godz. 10.00.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: matki wraz córkami, babcie z ich wnuczkami. Księży Dziekanów i Proboszczów proszę
o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię.

Podpis-Bp

                                                                                              + Kazimierz Gurda BISKUP SIEDLECKI

Siedlce, dnia 19 maja 2021r.Brak komentarzy w “Zaproszenie na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina”

Napisz nowy komentarz