Zaproszenie na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina w dniu 31 maja 2020r. (on-line)

21 maja, 2020

W związku ze stanem epidemii w tym roku wyjazdu autokarem na pielgrzymkę nie będzie. Ale to nie znaczy, że w niej nie będzie można uczestniczyć. Będzie można Drogie Panie za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie lub przez transmisję na kanale youtube podlasie24. pl

https://www.youtube.com/channel/UC2AP-OckGfghDUlwJ3TZ7Fw

Na to wydarzenie również ksiądz Biskup Kazimierz Gurda przekazał swoje zaproszenie:

„Zaproszenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni,    ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet potrzebujemy również w dzisiejszych czasach.

Dlatego pragnę zaprosić wszystkie Panie do udziału w V Diecezjalnej Pielgrzymce Kobiet do Pratulina, w niedzielę 31 maja br. na godz. 10.00.  W tym roku niestety ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zachęcam do uczestnictwa w niej przez transmisję na żywo na YouTube Podlasie24.pl  i radiową za pośrednictwem Katolickiego Radia Podlasie.

Pielgrzymka odbędzie się pod hasłem: „Bohaterki codzienności”, zaś tematyka jej dotyczyć będzie między innymi „Fenomenu kobiety” w nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego, duchowego, udziału w tym spotkaniu  i z serca wszystkim błogosławię.

+  KAZIMIERZ GURDA

BISKUP SIEDLECKI

Siedlce, dnia 22 maja 2020 r.”

Zapraszam do skorzystania z tej propozycji.Brak komentarzy w “Zaproszenie na V Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina w dniu 31 maja 2020r. (on-line)”

Napisz nowy komentarz