Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne 15-17 marca 2024r.

3 marca, 2024

Zaproszenie Księdza Proboszcza na Rekolekcje Wielkopostne

Drodzy Parafianie

Mija już rok od misji ewangelizacyjnych, które przeżywaliśmy z wielkim  zaangażowaniem. Miały one za cel ożywić i umocnić naszą wiarę, naszą relacje z Jezusem.  Czy tak się stało? Każdy niech osobiście udzieli sobie odpowiedzi patrząc na swoje codzienne życie.  Obecnie powinna dokonać się renowacja misji, ale odłożymy ją w czasie o kilka miesięcy. Będzie ona miała miejsce być może w październiku, jeśli uda się nam przebudować prezbiterium i w jego centrum postawić nowy ołtarz do składania Najświętszej Ofiary.

Obecnie przeżywając Wielki Post będziemy chcieli przygotować się do świąt wielkanocnych poprzez trzydniowe rekolekcje wielkopostne. Do wygłoszenia nauk rekolekcyjnych zaprosiłem ks. Artura Domańskiego posługującego w Sanktuarium Bł. Męczenników w Pratulinie, który przez kilka lat był również kapelanem w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie.  W czasie rekolekcji będziemy w parafii przeżywać peregrynacje relikwii bł. Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca. Będzie to zapewne okazja do pochylenia się na nad naszym powołaniem do świętości, naszym miejscem i rolą w Chrystusowym Kościele. 

Moi Drodzy!

Mimo wielu codziennych obowiązków jakie każdy z was ma, znajdźcie czas na spotkanie z Bogiem w rekolekcyjne dni. On każdego dnia będzie czekał na nas i każdemu będzie chciał przekazać Słowo Życia, którego tak bardzo potrzebujemy  w obecnym czasie.  Zadbajmy również o dobrą rekolekcyjną spowiedź. Przygotujmy się do niej przez modlitwę i rachunek sumienia. Miłosierdzie Boże jest większe niż każdy nasz grzech. Nie bójmy się mówić Bogu o swoich najcięższych chorobach duszy. On naprawdę chcę nas leczyć swoją miłością i łaską.

Serdecznie Was Moi Drodzy zapraszam do spotkanie z Bogiem w czasie tych rekolekcji i modlę się by ten czas był dla nas wszystkich owocny, bo każdy z nas potrzebuję nawrócenia i umocnienia na drodze ku świętości.

Proszę również byście w zakrystii lub kancelarii zgłaszali chorych, którzy chcę z posługi sakramentalnej skorzystać w domach. Odwiedzę ich w środę 13 marca br. . Zróbcie wszystko by i oni mogli spotkać się z Jezusem przyjmując sakramenty święte: pokuty, namaszczenia chorych i Eucharystii. Termin i program rekolekcji jest na następnej stronie. Ks. Bogusław Filipiuk – Proboszcz Parafii

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH połączonych z nawiedzeniem relikwii bł. Pauliny Jaricot

15 marca – piątek- Dzień Spowiedzi św.

Godz. 9.30 –Droga Krzyżowa

godz. 10.00 – Wprowadzenie i powitanie relikwii

 Msza św. z homilią  

Godz. 16.00 – Droga krzyżowa z udziałem dzieci.

Godz. 16.30 – Msza św. z homilią do dzieci

Godz. 18.30 – Msza św. z homilią.

16 marca– sobota Dzień Spowiedzi św.

  Godz. 9.00 – Msza św. z homilią

Konferencja dla członków Kół Żywego Różańca

Godz. 11.00 – Msza św. z homilią ( chorzy)

Godz.16.00 – Msza św. z homilią do dzieci Konferencja do rodziców dzieci klasy 1-7

 Godz. 18.00 Msza św.  z homilią do młodzieży. (kandydaci do bierzmowania i starsza młodzież) 

                                                                              

17 marca  – niedziela

Godz. 9.00. – Msza św. z homilią

Godz. 10.30 Różaniec za Ojczyznę prowadzi KŻR z Domaszewa i Koło Rodziców za Dzieci pw. św. Beretty Molla

Godz. 11.00Msza św. z homilią( Po mszy Gorzkie Żale)

Godz. 16.00 – Msza św. z homilią. Pożegnanie relikwii.

Rekolekcje prowadzi Ks. Arur Domański z Pratulina

Ofiary zbierane w niedzielę będą przeznaczone do dyspozycji księdza rekolekcjonistyBrak komentarzy w “Zaproszenie na rekolekcje wielkopostne 15-17 marca 2024r.”

Napisz nowy komentarz