Zaproszenie na rekolekcje parafialne w dniach 1-3 grudnia 2023 i program rekolekcji.

17 listopada, 2023

Kochani Parafianie.

Dobiega powoli rok liturgiczny, który przeżywaliśmy pod hasłem ” Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Umieszczony w prezbiterium baner nieustannie nam przypominał prawdę o naszej wierze w Kościół i naszej przynależności do Niego od momentu chrztu świętego.

Tradycją w naszej wspólnocie parafialnej jest to, że w ostatnich dniach kończącego się roku liturgicznego i w pierwszym dniu nowego roku przeżywamy rekolekcje parafialne, które wprowadzają nas w Adwent                       i pomagają nam przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.

Uczestnicząc w rekolekcjach chcemy podziękować  Bogu za jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół, umocnić naszą wiarę w Niego oraz rozważać co znaczy  uczestniczyć we wspólnocie Kościoła, gdyż pod takim hasłem będziemy przeżywać nadchodzący rok liturgiczny.

Pomoże nam w tym ks. kan. mgr lic. Jan Babik – kanclerz Kurii Siedleckiej, pochodzący z naszego dekanatu, z parafii Sobolew. Ksiądz Rekolekcjonista kieruję do nas kilka słów o rekolekcjach:

„Drodzy Bracia i Siostry! W kolejnym roku duszpasterskim, który rozpoczniemy od Adwentu, a w który wprowadzą nas parafialne rekolekcje, jesteśmy zaproszeni, abyśmy pochylili się nad tajemnicą Chrystusowego Kościoła. Byśmy na nowo zobaczyli i rozważyli w swoim życiu tę prawdę, że pomimo wielu trudnych spraw w dzisiejszym Kościele trzeba nam wierzyć w Kościół i wierzyć Kościołowi, bo w nim wciąż żyje i działa Chrystus, bo on jest miejscem naszego uświęcania i zbawiania, bo w tej wspólnocie dla każdego z nas jest miejsce i każdy z nas ma do spełnienia konkretne zadania wyznaczone przez Boga.

Niech zatem czas tych naszych ćwiczeń duchowym i odkrywanie na nowo tajemnicy Chrystusowego Kościoła, pomoże nam doświadczyć nie tylko łaski płynącej z sakramentów świętych i słuchania słowa Bożego, ale otworzy także nasze serca i umysły na zrozumienia istoty, posłannictwa i mojego miejsce w Kościoła.”

Niech te słowa staną się zachętą dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych do jak najpełniejszego i owocnego uczestnictwa w tych rekolekcjach. Zechciejcie je wpisać w swój osobisty kalendarz i nie zapomnijcie, że Bóg na was czeka. Ks. Bogusław Filipiuk – Proboszcz parafii

Rekolekcje adwentowe w parafii Samogoszcz 2023r.

1 grudnia – piątek- Dzień spowiedzi św.

 godz. 9.40- Spowiedź

Godz. 10.00 – Msza św. z homilią.

godz. 15.40 – spowiedź

Godz. 16.00 – Msza św. z udziałem dzieci

17.40 – Spowiedź

Godz. 18.00 – Msza św. z homilią..

2 grudnia – sobota – Dzień spowiedzi św.

Godz. 9.00 – Msza św z homilią. Spowiedź 

  Godz. 11.00 – Msza św. z homilią do chorych i starszych. Spowiedź

Godz. 15.45 -Spowiedź

Godz.16.00 – Msza św. z udziałem dzieci.

Po mszyKonferencja do rodziców dzieci  z klas I- IV Szkoły Podstawowej

Godz. 17.40 Spowiedź

Godz. 18.00 – Msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania oraz młodzieży szkół średnich i studentów. ( Homilia do młodzieży)

3 grudnia  – niedziela

Godz. 9.00 Msza św. z homilią

Godz. 11.00Msza św. z homilią. Po mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Godz. 16.00 Msza św. z homilią.  

Ofiary zbierane na tacę w tym dniu przeznaczone do dyspozycji rekolekcjonisty.Brak komentarzy w “Zaproszenie na rekolekcje parafialne w dniach 1-3 grudnia 2023 i program rekolekcji.”

Napisz nowy komentarz