Zaproszenie na rekolekcje i program rekolekcji.

18 listopada, 2021

Drodzy Parafianie!

Codziennie każdy z nas słucha radia, ogląda telewizję lub przegląda kolejne strony w Internecie. Codziennie słyszymy mnóstwo informacji, które kształtują nasze myślenie i patrzenie na wydarzenia, które mają miejsce w naszym życiu i wokół nas.

Będąc otwarci na wszystko co głosi nam świat poprzez media warto na koniec roku liturgicznego postawić sobie pytanie: Czy ja jako chrześcijanin – dziecko Boże słucham głosu swego OJCA?

Raniero Cantalamessa- kaznodzieja Domu Papieskiego mówił;” Tam, gdzie panuje hałas i chaos wiara i życie duchowe zaczynają się dusić. Potrzebujemy codziennie przestrzeni, aby pooddychać ciszą i nastawić serce na słuchanie Słowa Bożego.”

Taką przestrzenią dla każdego z nas niewątpliwie są rekolekcje przygotowujące nas do Świąt Bożego Narodzenia, lub rekolekcje wielkopostne o ile zachcemy je przeżyć w skupieniu, nieco odrywając się od swoich codziennych zajęć jak również radia, telewizora i komputera.

Już za kilka dni w dniach 26-28 listopada 2021r. będziemy mogli przeżyć kolejne rekolekcje w życiu. W tym roku ten święty czas pomoże nam przeżyć ks. Marek Bieńkowski – Dyrektor Diecezjalnej Caritas, który codziennie spotyka się z różnymi przejawami ubóstwa wśród ludzi.

Zechciejmy te dni dobrze zaplanować, by nie zabrakło nam czasu na udział w Eucharystii i sakramentalną spowiedź. Pozwólmy Jezusowi uwolnić nas od grzechów, które obciążają nasze sumienie i które rodzą w nas lęk i smutek.

Oddajmy je  Jezusowi w sakramencie pokuty i pojednania, by móc po raz kolejny rozpocząć nowe życie. Życie w wolności od grzechów: pychy, chciwości, nieczystości, zazdrości, nieumiarkowania, gniewu i lenistwa.

Zapraszam do udziału w rekolekcjach wszystkich, którzy w obecnym czasie są zdrowi i w pełni sił. Zapraszam wszystkich począwszy od najmłodszych, a kończąc na najstarszych. Szczególnie zapraszam młodzież, która w ostatnich dziesięciu latach przyjęła sakrament bierzmowania.

Tych, którzy nie mogą przyjść z racji podeszłego wieku i chorób pozdrawiam i proszę o duchową łączność z nami oraz proszę o modlitwę w intencji rekolekcji.

Chorzy, którzy chcą przystąpić do spowiedzi w domu proszę, aby to zgłosili do mnie poprzez swoich bliskich. Chętnie do nich po ustaleniu terminu – w okresie Adwentu zajadę z posługą sakramentalną.

Niech Bóg poprzez swoje działanie pomoże każdemu z Was dotrzeć na rekolekcje i przeżyć je jak najowocniej. Św. Jadwigo Śląska módl się za nami.

Ks. Bogusław Filipiuk – proboszcz parafii

Program rekolekcji adwentowych w Samogoszczy 2021r.

25 listopada czwartek  godz. 19.00 Nabożeństwo Pokutne ( z udziałem rodziców dzieci z klas I- III szkoły podstawowej) i przygotowanie do spowiedzi

26 listopada – piątek- Dzień spowiedzi św.

 godz. 9.30 przygotowanie do spowiedzi (Modlitwa lub słowo wstępne) Początek  spowiedzi o godz. 9.45

Godz. 10.00 – Msza św. z homilią.

godz. 15.30 – spowiedź

Godz. 16.00 – Msza św. z udziałem dzieci

17.30 – Spowiedź

Godz. 18.00 – Msza św. z homilią..

27 listopada – sobota – Dzień spowiedzi św.

Godz. 9.00 – Msza św z homilią. Spowiedź                                                    

  Godz. 11.00 – Msza św. z homilią do chorych i starszych. Spowiedź

Godz.16.00 – Msza św. z udziałem dzieci i spowiedź

Godz. 16.45 – Konferencja do rodziców dzieci klas I, II i III szkoły podstawowej

Godz. 18.00 – Msza św. z udziałem młodzieży

28 listopada  – niedziela

Godz. 7.30 – Godzinki o Niepokalnym Poczęciu NMP

Godz. 8.00 Msza św. z homilią

Godz. 11.00Msza św. z homilią

Po mszy św. konferencja dla młodzieży szkół średnich i studentów

Od 13.00 – 16.00 – możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu

Godz. 16.00 Msza św z homilią.  Brak komentarzy w “Zaproszenie na rekolekcje i program rekolekcji.”

Napisz nowy komentarz