Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na XX – rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Siedlcach.

31 maja, 2019

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na XX – rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Siedlcach.

Drodzy Diecezjanie!

Mija już 20 lat od chwili, gdy Ojciec Święty, po raz pierwszy w historii, odwiedził naszą diecezję. W spotkaniu z Janem Pawłem II na „Błoniach Siedleckich” wzięło udział setki tysięcy wiernych pochodzących w większości   z  naszych parafii, by wyrazić swoją wiarę i przywiązanie do Kościoła.

Mając na uwadze przypadającą rocznicę tego wydarzenia zapraszam Was wszystkich bardzo serdecznie na 9. czerwca br. do Siedlec, na uroczystości XX – lecia pobytu św. Jana Pawła II w stolicy naszej Diecezji. Tego dnia o godz. 12.00 w katedrze będzie sprawowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem  J.E. Kardynała Stanisława Dziwisza.  O godz. 15.00 w „Marszu dla Życia i Rodziny” przejdziemy na teren lodowiska, gdzie odbędzie się program artystyczny upamiętniający pobyt papieża zakończony koncertem zespołu „Arka Noego”.

Jednocześnie proszę, by tego dnia w liturgii wspomnieć to historyczne wydarzenie i pomodlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji Ojca Świętego Franciszka i naszej Diecezji.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKIBrak komentarzy w “Zaproszenie Biskupa Siedleckiego na XX – rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Siedlcach.”

Napisz nowy komentarz