Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

17 września, 2023

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina

Drodzy Diecezjanie!

Misją Chrystusowego Kościoła jest prowadzenie ludzi do zbawienia. Dokonuje się to przede wszystkim poprzez głoszenie Bożego Słowa, sprawowanie sakramentów świętych, a także poprzez troskę o przekaz wiary i świadectwo życia chrześcijańskiego. Nieocenianą rolę w realizacji tego zadania mają mężczyźni. Dlatego pragnę serdecznie zaprosić wszystkich mężczyzn, na kolejną – XIII już _ Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie, która odbędzie się w niedzielę 1 października br. Podczas tego spotkania, które rozpocznie się o godz. 10.00, podejmiemy temat chrześcijańskiego wychowania, który – jak ufam – szczególnie pomoże ojcom i dziadkom odkryć wartość ich powołania i misji.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: ojców wraz synami, dziadków z wnukami. Zapraszam szczególnie członków Bractwa „Strażnicy Kościoła”, Braci Strażaków z tak wielu jednostek Straży Pożarnej działających
w naszej diecezji, członków wspólnoty „Wojownicy Maryi” i innych ruchów zrzeszających mężczyzn. Księży Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych.

Niech doroczne spotkanie w Pratulinie przy relikwiach Błogosławionych Unickich Męczenników, modlitwa i słuchanie Słowa Bożego będą czasem łaski oraz umocnieniem sił, do owocnego wypełniania przez mężczyzn swojego powołania
w rodzinie, w Kościele i społeczeństwie.

Na pielgrzymi trud wszystkim z serca błogosławię

+ Kazimierz Gurda
BISKUP SIEDLECKI

L.dz. 1151/2023
Siedlce, dnia 13 września 2023 r.

Drodzy mężczyźni i chłopcy odpowiedzcie pozytywnie na to zaproszenie i wspólnie udajmy się by przeżyć po raz kolejny tę męską pielgrzymkę do grobu bł. Męczenników z Pratulina, którzy w swoich relikwiach nawiedzili naszą parafię w czasie misji ewangelizacyjnych Zapisy w kancelarii. Potrzebny pesel. Koszt pielgrzymki – 0 zł. Wyjazd godz. 6.45Brak komentarzy w “Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina”

Napisz nowy komentarz