Udany początek rundy jesiennej przed Diecezjalną Ligą Ministrancką.

1 października, 2016

Nasze parafialne drużyny piłkarskie składające się z ministrantów i lektorów po raz drugi wezmą udział w Diecezjalnej Lidze Ministranckiej. Po ubiegłorocznym dobrym występie juniorów, którzy zajęli ostatecznie czwarte miejsce czekamy na zwycięstwa i w tej edycji Ligi. Wiemy, że zgłoszonych zostało 78 drużyn (42 drużyny w kategorii junior i 36 w kategorii młodzik).  Wiemy również kto będzie naszym rywalem w grupie eliminacyjnej. Nasze drużyny trafiły do jednej z dziesięciu grup.

Juniorzy (8 ministrantów z gimnazjum + 2 ze szkoły ponadgimnazjalnej) zagrają z ministrantami z Maciejowic, Ryk i Górzna.

Młodziki ( 10 ministrantów ze szkoły podstawowej) zagra z piłkarzami z Górzna i Ryk.

Mecze mają być rozegrane do końca grudnia. O ich wynikach będziemy informować.

Ale zanim ruszy liga nasza młodsza drużyna w sobotę 1 października 2016r. wzięła udział w turnieju piłkarskim zorganizowanym przez księży z Gończyc (ks. Proboszcza Jana, ks. Arkadiusza i Ks. Radosława). Do turnieju zgłosiły się cztery drużyny w kategorii młodszej ( Korytnica, Gończyce A, Samogoszcz i Gończyce B i dwie w kategorii gimnazjum (Gończyce i Korytnica).

Zmagania piłkarskie na boisku poprzedziła msza św., którą koncelebrowali ks. Robert i ks. Leon z Korytnicy. Po uczcie duchowej i modlitwie na boisku poprowadzonej przez ks. Radosława przyszedł czas na rywalizację sportową.

W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z piłkarzami z Korytnicy. Po bramkach Karola Sitnika w 2 i 16 minucie oraz bramce Kuby Bieniasa w 7 minucie wygraliśmy mecz 3:2. Bramki dla przeciwników strzelił Mateusz Niezgoda w 15 i 2o minucie. W 25 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Korytnicy,ale na szczęście nasi przeciwnicy go nie wykorzystali.

W drugim meczu w tej kategorii przyszło nam z mierzyć się z dobrą drużyną z Gończyc której ulegliśmy 0:1. Również i ministranci z Korytnicy nie zdołali jej pokonać.

Na zakończenie rozgrywek w naszej grupie zagraliśmy z drugą drużyną z Gończyc pokonując ją 6:0. Na listę strzelców ponownie wpisali się Karol Sitnik trzy razy, Kuba Bienias dwa razy i Antek Bąk. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce.

W kategorii gimnazjum zwyciężyli 12:2 ministranci z Gończyc pokonując Korytnicę.

Na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali medale, dyplomy a goście piłki. Wręczenia nagród dokonali księża opiekunowie i organizatorzy. Dziękujemy księżom z Gończyc za zaproszenie, a naszym przeciwnikom za sportowa rywalizację.

 

 

 

img_7306  img_7307 img_7308 img_7309 img_7310  img_7311 img_7312 img_7313 img_7314 img_7315 img_7316 img_7317img_7318 img_7319 img_7320img_7321 img_7321 img_7322 img_7323 img_7326 img_7327img_7325Brak komentarzy w “Udany początek rundy jesiennej przed Diecezjalną Ligą Ministrancką.”

Napisz nowy komentarz