Turniej Finałowy Ligi Ministranckiej zakończony.

5 czerwca, 2016

W sobotę 04 czerwca 2016r. nasza drużyna ministrantów  juniorów wzięła udział w Turnieju Finałowym Ligi Ministranckiej Diecezji Siedleckiej. Po pierwszych dwóch rundach rozegranych jesienią i wiosną z trzydziestu dwóch drużyn do Turnieju Finałowego zakwalifikowało się osiem. Oprócz nas do grona ośmiu najlepszych drużyn weszły zespoły z parafii: Komarówka, Terespol, Narodzenia NMP w Białej Podl., Ulan, Mokobody, Jedlanka i Sobienie Jeziory. Naszej ekipie przypadło grać w grupie A z Jedlanką, Mokobodami i Komarówką. Pierwszy mecz nasi piłkarze rozegrali z Komarówką. Zakończył się on porażką naszych 0:3. Ale jak okazało się na koniec turnieju była to porażka z mistrzami, gdyż piłkarze z Komarówki nie mieli równych sobie i wywalczyli pierwsze miejsce nie tylko w naszej grupie, ale i całym turnieju pokonując w finale Terespol 5:0.

Drugi mecz rozegraliśmy z Jedlanką. W drużynie Jedlanki grali wszyscy dawni ministranci ks. Proboszcza. Bardzo chcieli pokazać swoją klasę. Mecz był zacięty, ale bo bramce Andrzeja Pracza strzelonej w drugiej połowie zwycięstwo zostało po naszej stronie. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla naszych.

Ostatnim naszym przeciwnikiem w grupie była drużyna z Mokobód, którą również udało się nam pokonać 1:0. Bramkę w tym meczu strzelił Adam Kościesza.

Po dwóch zwycięstwach z bilansem 6 pkt zajęliśmy drugie miejsce w grupie za Komarówką, która wygrała wszystkie mecze. Potem  czekaliśmy na zakończenie rozgrywek w grupie B by poznać swego rywala do meczu o trzecie miejsce w turnieju.  Walka w grupie B była wyrównana, ale ostatecznie pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Terespola, a drugie z parafii Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej.

Mecz z Biała Podlaską o trzecie miejsce być zacięty. Więcej szans do zdobycia bramki mieli nasi przeciwnicy, ale dzięki wspaniałej grze w bramce Huberta Brojka, żadnej z nich nie wykorzystali. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się remisem 0:0. Przyszedł czas na rzuty karne. A tu okazali się lepsi nasi przeciwnicy. Strzelili 3 bramki, a my tylko dwie. Ich autorami byli Adam Kościesza i Maciej Szopa.

W rezultacie nasza drużyna zajęła czwarte miejsce. Byliśmy najmniejszą z parafii, które wzięły udział w Finałowym Turnieju. Jest się z czego cieszyć. Naszym piłkarzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

IMG_6494

IMG_6495

IMG_6497 Rozgrzewka

IMG_6496 Skład naszej drużyny: Huber Brojek, Maciej Szopa, Michał Sękulski, Damian Ukleja. Andrzej Pracz, Adam Kościesza, Karol Sękulski i Piotr Kościesza.

IMG_6498

IMG_6499

IMG_6500 Mecz z Komarówką

IMG_6501 Mecz z Jedlanką

IMG_6502

IMG_6503

IMG_6504

IMG_6506 Mecz z Mokobodami

IMG_6507 Czuwający bramkarz Hubert

IMG_6509 Mecz z Białą Podlaską

Seria rzutów karnych

 

IMG_6512 Drużyna z Białej Podlaskiej

IMG_6513

IMG_6514

IMG_6515

IMG_6516

IMG_6518

IMG_6520

IMG_6521

IMG_6523

IMG_6524

IMG_6525Mecz finałowy Komarówka – Terespol 5:0

IMG_6526

IMG_6528

IMG_6529 Zwycięzcy  w kategorii młodszej : Leśna Podlaska

IMG_6530 Za czwarte miejsce dyplom i piłka na dalsze treningi.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Gajdzie za busa, którym jeździliśmy na nasze ligowe spotkania , a kibicom za zainteresowanie wpisami na temat Ligi Ministranckiej.

 

 

 

 Brak komentarzy w “Turniej Finałowy Ligi Ministranckiej zakończony.”

Napisz nowy komentarz