Słowo Księdza Proboszcza przed rekolekcjami wielkopostnymi i program rekolekcji

12 marca, 2021

Słowo księdza Proboszcza przed rekolekcjami wielkopostnymi.

Kochane Dzieci, Droga Młodzieży, Umiłowani w Panu Wszyscy Parafianie

19 marca 2021 roku Kościół będzie obchodził piątą rocznicę ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia o pięknie i radości miłości w rodzinie. Tego dnia  w Rzymie papież Franciszek zainauguruje Rok Rodziny „Amoris Laetitia”, który zakończy się 26 czerwca 2022 roku podczas 10. Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie z Ojcem Świętym.

W naszej parafii w Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP rozpoczniemy wielkopostne rekolekcje. Podejmiemy ćwiczenia rekolekcyjne by swoje serca przygotować na obchód świąt paschalnych.  Będą to dla nas rekolekcje szczególne. Pierwsze w czasie epidemii koronawirusa. Obecność na nich będzie wymagała od nas wiary i odwagi.

              Ale ufam, że przyjdą by wziąć w nich udział nie tylko Ci, co nie zrezygnowali z niedzielnej eucharystii w dobie koronawirusa, ale również te osoby, które od dłuższego czasu nie były w kościele na eucharystii. Ufam, że przyjdą Ci, którzy od miesięcy żyją spętani swoimi grzechami, że przyjdą również Ci, którzy w tamtym roku zaniedbali wielkanocną spowiedź i komunię św.. Mam nadzieję, że dla was wszystkich w te trzy dni rekolekcyjne tj. 19,20,21 marca starczy w kościele miejsca. A jeśli Bóg da cieplejszą pogodę to będzie można w nich uczestniczyć bezpiecznie również na świeżym powietrzu.  Bóg każdego z nas zaprasza na te rekolekcje: „ Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a ja Was pokrzepię.”                                           

Tego pokrzepienia będziemy szukać w słowie Bożym, które pomoże nam zgłębić i rozważyć ojciec Krzysztof Piskorz z Zakonu Karmelitów Bosych –  prowincjalny promotor powołań. Będziemy szukać umocnienia dla siebie w sakramencie pokuty i eucharystii oraz w wielkopostnych nabożeństwach: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Nie prześpijmy tego czasu. Oderwijmy się od swoich codziennych zwyczajnych spraw, od komputerów i smartfonów  i przyjdźmy do Chrystusa by jak ewangeliczna Maria wsłuchiwać się w Jego Słowa, które nam zalęknionym z powodu pandemii, poranionym grzechami  są tak bardzo potrzebne. On nas pouczy, podniesie na duchu, On nam przebaczy nasze winy. Pomoże nam obrać właściwy kierunek w życiu.  Wszystkich serdecznie do udziału w rekolekcjach zapraszam i modlę się za Was, byście z nich jak najobficiej skorzystali.                                   Ks. Bogusław Filipiuk – Proboszcz Parafii.

PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

w Samogoszczy 2021r.

19 marca – piątek- Dzień Spowiedzi św.

Godz. 9.30 –Droga Krzyżowa

godz. 10.00 -Msza św. z homilią  

Godz. 15.00 – Droga krzyżowa z udziałem dzieci. Po niej nauka do rodziców.

Godz. 17.00 – Msza św. z homilią

Godz. 18.30 Droga krzyżowa

Godz. 19.00 – Msza św. z homilią.

20 marca – sobota Dzień Spowiedzi św.                    

  Godz. 9.00 – Msza św. z homilią

Godz. 11.00 – Msza św. z homilią połączona z sakramentem namaszczenia chorych.

Godz.15.00 – Msza św. z homilią do dzieci

 Godz. 17.00 Msza św.  z homilią.    Po Mszy św. konferencja do młodzieży bierzmowanej w roku 2012,2015, 2018,2020)

21 marca – niedziela

Godz. 7.30 Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach przez mieszkańców Ostrowa i Tarnowa

Godz. 8.00. – Msza św. z homilią

Godz. 10.00 – Msza św.  z homilią ( Po mszy Gorzkie Żale)

Godz. 12.00Msza św. z homilią Po mszy św. konferencja dla rodziców dzieci z klas I-III szk. Podstawowej.

Godz. 16.00 – Msza św. z homilią

 Po między mszami przedpołudniem Adoracja Najświętszego SakramentuBrak komentarzy w “Słowo Księdza Proboszcza przed rekolekcjami wielkopostnymi i program rekolekcji”

Napisz nowy komentarz