Słowo Księdza Proboszcza po misjach

7 marca, 2023

Moi Drodzy! Bóg pozwolił nam w ostatnich dniach przeżyć Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne pod kierownictwem księży misjonarzy: Ks. dr. Jarosława Oponowicza i ks. dr. Mateusza Czubaka. Był to piękny, święty czas w naszej parafialnej wspólnocie. Naznaczony również nie złą jak na tę porę roku pogodą. Misje przebiegły bez zakłóceń. Nasze duchowe i zewnętrzne przygotowania, które trwały od października przyniosły owoc. Tak wielu z was wzięło udział w tych misjach. Około 600 osób przystąpiło do sakramentu pokuty, 175 para małżeńskich odnowiło przyrzeczenia małżeńskie, ponad 100 dzieci przyjęło specjalne błogosławieństwo. 250 osobom kapłani udzielili sakramentu namaszczenia. Wielu z was przyszło na powitanie znaków: kopii obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii błogosławionych Męczenników z Pratulina. Jeszcze więcej osób przybyło do kościoła w niedzielę kończącą misję. Ten czas był przez każdego z nas wypełniony słuchaniem Bożego Słowa, które zapewne nie jednego z nas zachęciło do refleksji nad swoim życiem i wiarą oraz do podjęcia pewnych zmian. Owocem tego są nasze misyjne postanowienia, które zapisaliśmy na naklejkach lub wypisaliśmy w swoim sercu. Znakiem i pamiątką po tych misjach jest krzyż misyjny w Nowych Kraskach i mały obraz Matki Bożej Kodeńskiej, który umieściłem póki co na bocznym ołtarzu. Wiele pamiątek zostało również przez was zaniesionych do rodzinnych domów. One przez wiele lat będą przypominały to, co w dniach od 26 lutego do 5 marca 2023r działo się w naszej parafii. Poprzez relacje i zdjęcia, które zamieszczaliśmy w internecie na facebooku chcieliśmy dotrzeć z zachętą do udziału w misjach do większej liczby wiernych oraz przekazać trochę treści tym, którzy są chorzy lub też w tym czasie musieli pracować albo zlekceważyli misje ewangelizacyjne przez obojętny stosunek do nich. Wiemy, że tych ostatnich osób też było nie mało. Wszystkie zdjecia i relacje można zobaczyć na stronie https://www.facebook.com/KSFILIPIUK/

Dziś gdy czas głoszenia misji w kościele się skończył przychodzi czas, abyśmy jako uczniowie Pańscy, jako ci, którzy w tych misjach uczestniczyli głosili dzieła Boże tym, którzy pozostają w ciemności, którzy dalej żyją w grzechu i obrażają Boga. Może takich ludzi mamy bardzo blisko siebie, w swoim domu, może w sąsiedztwie, może w pracy, szkole czy na uczelni. Nie bądźmy wobec nich obojętni. Niech nam zależy na ich zbawieniu. Dzielmy się z nimi Dobrą Nowiną. Mówmy o tym co Bóg już dokonał w naszym życiu i czego jeszcze pragniemy. Głośmy Chrystusa i Jego miłość wszędzie. Nie bójmy się dawać świadectwa na wzór Kamila, który w czwartek podzielił się z nami swoją historią życia i prawdą jak Bogu zależy na nas.Zachęcam was Moi Drodzy do dawania tych świadectw we wspólnotach rodzinnych, w gronie znajomych jak również na naszej parafialnej stronie facebooka pod tym tekstem umieszczając je w komentarzach. Jeśli ktoś chcę to uczynić anonimowo niech prześle swoje świadectwo na adres email: parafiasamogoszcz@op.pl ,a je te świadectwa później zamieszczę. Możecie pisać o tym, które słowo, konferencja was najbardziej dotknęła, co dla was było ważne lub jakiej już łaski doświadczyliście w życiu od Boga.

Ja ze swej stron pragnę podziękować wszystkim, którzy odpowiedzieli pozytywnie na nasze zaproszenia do udziału w misjach za ich udział i świadectwo wiary.

Dziękuję misjonarzom ks. Jarosławowi i Ks. Mateuszowi za trud włożony w głoszenie tych misji i wspólną modlitwę. Serdecznie dziękuję księdzu Biskupowi Grzegorzowi Suchodolskiemu za wprowadzenie znaków i sprawowaną eucharystię w intencji nas wszystkich. Dziękuję również za wygłoszoną nam głęboką homilię.

Dziękuję kapłanom z dekanatu z księdzem prałatem Sławomirem Niewęgłowskim – dziekanem, za posługę w konfesjonale i obecność w czasie przybycia znaków.

Dziękuję ks. kanonikowi Henrykowi za posługę w konfesjonale mimo słabego zdrowia i ofiarowane cierpienie w intencji misji.

Dziękuję Ojcu Władysławowi z Kodnia za przywiezienie znaków i posługę w naszej parafii.Dziękuję Zespołowi Misyjnemu za zaangażowanie się w okresie przygotowań do misji i w czasie ich trwania. Szczególnie dziękuję Alicji Kościeszy za codzienną relację, która zamieszczaliśmy na parafialnej stronie oraz dzięki życzliwości redakcji na portalu Podlasie24.pl .

Dziękuję wszystkim fotografom za uwiecznienie misji na zdjęciach, wśród nich memu chrześniakowi Konradowi. Dziękuję Kołu Gospodyń z Podłęża i wszystkim, którzy włączyli się w dekoracje ulicy i terenu przy kościele oraz udekorowali własne domy. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę siostry Wandy i grup śpiewaczych scholi i chóru za oprawę muzyczną liturgii w czasie misji. Ogromną wdzięczność wyrażam ministrantom i lektorom, którzy każdego dnia tak licznie gromadzili się na nabożeństwach i tak pięknie służyli przy ołtarzu. Dziękuję kantorom i lektorom, szczególnie Patrykowi za odczytanie Słowa w piątek.

Dziękuję druhom strażakom za ich obecność, pomoc przy dekoracji i zapewnienie bezpieczeństwa oraz eskortę samochodu ze świętymi znakami. Dziękuję pocztom sztandarowym ze straży i ze szkoły Podstawowej w Samogoszczy, dzieciom i nauczycielom.

Dziękuje Edwardowi Jaworskiemu za przygotowanie kijków, na których mogliśmy zawiesić proporczyki.

Dziękuję wszystkim kobietom, które pomogły nam w zapewnieniu wyżywienia misjonarzy i księży w czasie misji. Dziękuję za przygotowane dania, potrawy i ciasta.Dziękuję Siostrom Marii i Bożenie za prowadzenie sklepiku z dewocjonaliami. Rodzinie Śmieciuchów dziękuję za przywitanie w imieniu parafii świętych znaków.

Mieszkańcom Nowych Krasek za zrobienie i postawienie nowego krzyża, który stał się krzyżem misyjnym.

Myślę, że każdy kto cząstkę siebie włożył w te misję jest zadowolony i pełen pokoju. Życzę wszystkim mocy Bożej na kolejne dni i tygodnie Wielkiego Postu. Niech Bóg w nas kontynuuję dalej swoje dzieło. A tych, co jeszcze wahają się zbliżyć do Boga i zanurzyć w jego miłosierdziu serdecznie proszę i zachęcam zbliżcie się do Niego jak najszybciej. On was również kocha i chce pomóc wam wyzwolić się z waszych grzechów i słabość. Pamiętajcie: grzech = śmierć, Bóg = Życie. Niech Matka Boża Kodeńska i Bł. Męczennicy z Pratulina wypraszają Wam potrzebne łaski Pozdrawiam ks. Bogusław Filipiuk – proboszcz parafii.Brak komentarzy w “Słowo Księdza Proboszcza po misjach”

Napisz nowy komentarz