Rekolekcje parafialne wprowadzające w Adwent i nowy rok liturgiczny. 30listopada -02 grudnia 2018r.

22 listopada, 2018

Program rekolekcji parafialnych w Samogoszczy 2018r.

Rekolekcje prowadzi ks. Marek Andrzejuk – Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie i Domowego Kościoła

 

30 listopada – piątek- Dzień spowiedzi św.

 

godz. 9.30 przygotowanie do spowiedzi (Modlitwa lub słowo wstępne)

Początek  spowiedzi o 9.45

Godz. 10.00 – Msza św. z homilią.

 

godz. 15.40 – spowiedź

Godz. 16.00 – Msza św. z udziałem dzieci

 

17.40 – Spowiedź

Godz. 18.00 – Msza św. z homilią. Po mszy nauka stanowa dla mężczyzn.

 

01 gudnia – sobota – Dzień spowiedzi św.

 Godz. 845. –Spowiedź

Godz. 9.00 – Msza św. z homilią.  Po mszy nauka stanowa dla kobiet.

Godz. 11.00 – Msza św. z udziałem chorych i starszych. Spowiedź

 

Godz. 14.45  – spowiedź

Godz.15.00 – Msza św. z udziałem dzieci dzieci

Godz. 17.00 – Msza św. z udziałem młodzieży

Po mszy św. konferencja dla młodzieży, która już przyjęła sakrament bierzmowania

 

02 grudnia – niedziela

 

Godz. 9.00 – Msza św. z homilią

Godz. 10.20 – Różaniec prowadzi KRK pw. św. Jadwigi Śląskiej

 

Godz. 11.00– Msza św. z homilią

Godz. 12.00 – Konferencja do rodziców dzieci mających dzieci w szkole podstawowej, gimnazjum i szkole ponadgimnazjalnej.

 

Godz. 16.00 – Msza św.  z homilią

Ofiary zbierane na tacę w niedzielę 2 grudnia będą przeznaczone do dyspozycji Księdza Rekolekcjonisty.

 

Osoby chore leżące w domu z posługą sakramentalną będę odwiedzał  10 grudnia 2018 r. w poniedziałek od godz. 9.00. Można je zgłaszać        w kancelarii parafialnej lub telefonicznie tel. 25 683 25 65

Drodzy Parafianie

Dobiega powoli końca kolejny rok liturgiczny w naszym życiu. Tyle razy dane nam było uczestniczyć w eucharystii. Tyle razy słuchaliśmy Słowa Bożego.   Mniej lub więcej razy skorzystaliśmy z sakramentu pokuty. Każdego dnia doświadczaliśmy Bożej miłości. Czy moje życie dziś jest bardziej święte niż rok temu? Czy widać we mnie podobieństwo do Jezusa, który szedł przez życie wszystkim czyniąc dobrze? Co jeszcze mogę w swoim życiu zmienić, żeby być bardziej szczęśliwym i żeby innym ze mną było dobrze? Czego powinienem się wystrzegać, abym mógł pozostać człowiekiem wolnym? Na te i inne ważne pytania będziemy mogli poszukać odpowiedzi w czasie zbliżających się rekolekcji parafialnych. Wprowadzą one nas       w Adwent i kolejny rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Niech Duch Święty obudzi w nas pragnienie nowego życia, życia w miłości i łasce Boga . Niech pomoże nam poznać nasze grzechy. Niech da nam odwagę by z nich szczerze się wyspowiadać          i niech prowadzi nas dalej ku wyżynom chrześcijańskiego życia.  By każdy z nas mógł w Jego mocy dawać świadectwo wiary w swojej rodzinie, miejscu pracy i szkole. Niech Jego obecność i moc pomoże nam budować Kościół w naszej parafii i w każdym środowisku naszego codziennego życia.

Znajdźmy czas i przyjdźmy do Jezusa. On czeka na każdego  z nas. Czeka ze swoją miłością. Czeka z łaską przebaczenia i uzdrowienia naszych ran, które są skutkiem naszych grzechów. Nie pozwólmy sobie na rezygnację z tego spotkania. Bo nikt z nas nie wie czy te rekolekcje nie będą ostatnimi     w naszym życiu. Serdecznie zapraszam do udział w rekolekcjach. Ks. Proboszcz

„Jezus powiedział do swoich uczniów: «Uważajcie na siebie, aby wasze serca nie były ociężałe wskutek obżarstwa, pijaństwa i trosk doczesnych, żeby ten dzień nie przypadł na was znienacka jak potrzask. Przyjdzie on bowiem na wszystkich, którzy mieszkają na całej ziemi.  Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie, abyście mogli uniknąć tego wszystkiego, co ma nastąpić, i stanąć przed Synem Człowieczym».”  Łk 21, 34- 36                     Brak komentarzy w “Rekolekcje parafialne wprowadzające w Adwent i nowy rok liturgiczny. 30listopada -02 grudnia 2018r.”

Napisz nowy komentarz