Ratujemy nasze zabytki

7 listopada, 2021

Moi Drodzy!Po przywróceniu na swoje miejsce w kościele obrazu św. Jana Nepomucena przychodzi powoli czas aby drewniane rzeźby polichromowane św. Jana Ap .i Ewangelisty i Matki Bożej Bolesnej pochodzące z grupy Ukrzyżowania wpisane do rejestru zabytków pod numerami B-191 z dn. 11.09.1970r (św. Jan) i B-594 z dn. 27.08.2021r. (Matka Boża Bolesna), których czas powstania określa się na XVIII w. znalazły godne miejsce w naszym kościele. św. Jan już swego dobroczyńce znalazł. Ofiarodawcy składam serdeczne Bóg zapłać. Szukamy jeszcze życzliwych, ofiarnych ludzi, którzy może zechcą w jakiejś części sfinansować renowację rzeźby Maryi. Koszt odnowienia tej figury to 7 500 zł. Mamy już gotowy program prac konserwatorskich i wybranego wykonawcę. Potrzebne są jeszcze stosowne pozwolenia Konserwatora Zabytków i Kurii Biskupiej w Siedlcach oraz środki finansowe. Figury widać na zdjęciach. Stan ich zachowania jest nie najlepszy.Jeśli ktoś, chce włączyć się w to dzieło to może swoją ofiarę przesłać na konto parafii: 50 2030 0045 1110 0000 0240 8200

Parafia Rzymskokatolicka św. Jadwigi Ślaskiej

Samogoszcz 38, 08-480 Maciejowice

z dopiskiem „darowizna na cele kultu religijnego- renowacja figury Maryi”

Mam nadzieję, że Jezus na krzyżu oraz św. Jan i Maryja zajmą stosowne miejsce w kościele i będą dla nas pomocą w rozważaniu tajemnicy śmierci Jezusa.Brak komentarzy w “Ratujemy nasze zabytki”

Napisz nowy komentarz