Projekt Umiłowana – coś dla kobiet.

6 października, 2020

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej otwiera się na potrzeby oddolne członków Kościoła. Z potrzeby serca kobiet diecezji siedleckiej powstał projekt formacji kobiet pod nazwą „Umiłowana”. Nazwa tej wspólnoty została zaczerpnięta z Księgi Pieśni nad Pieśniami 7,7, gdzie Oblubieniec do Oblubienicy zwraca się: „O jak piękna jesteś, jakże wdzięczna, umiłowana, pełna rozkoszy!”. Celem tego projektu jest wzmacnianie tożsamości kobiety we współczesnym świecie w duchu chrześcijańskiej wizji godności człowieka poprzez formację chrześcijańską kobiet, ich integrację ukierunkowaną na służbę w Kościele szczególnie w wymiarze parafialnym. Udział w spotkaniach ma charakter otwarty. Struktura organizacyjna jest rozwojowa, na tę chwilę obejmuje trzy rejony diecezji siedleckiej: bialski, garwoliński i siedlecki. Opiekę duchową w rejonach pełnią wyznaczeni kapłani mianowani przez Dyrektora Duszpasterstwa Rodzin i Liderki poszczególnych wspólnot działające jako wolontariuszki.

Ks. dr Jacek Sereda -Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Anna Stephan- Diecezjalna Doradczyni Życia Rodzinnego

Z naszej parafii najbliżej dojechać jest do Sulbin. Najbliższe spotkanie 8 października br. . Początek o godz. 18.00 w kościele św. Jana Pawła II w Sulbinach.Brak komentarzy w “Projekt Umiłowana – coś dla kobiet.”

Napisz nowy komentarz