Pierwsza Komunia Święta – 12 maja 2024r.

14 maja, 2024

W uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego siedemnaścioro dzieci z naszej parafii po raz w pełni uczestniczyło we mszy świętej.

W homilii ks. kan. Bogusław Filipiuk mówił o wydarzeniach w życiu człowieka, które szczególnie zapisują się w jego pamięci i wskazał, że również apostołowie, towarzysząc Jezusowi, przeżyli wiele takich chwil, a dzięki temu, że ich relacje są zawarte w Piśmie Świętym, świadectwo o Jezusie przez wieki dociera do kolejnych
ludzi, budując ich wiarę.
Zwracając się do dzieci, ksiądz proboszcz zaznaczył, że jednym z takich wartych zapamiętania wydarzeń jest dzień Pierwszej Komunii Świętej: „dziś w waszym życiu ma miejsce wyjątkowe spotkanie. Spotkanie z Jezusem, o którym już tyle słyszeliście w domu, w szkole na lekcjach religii i tu, w kościele, gdzie przez ostatnie trzy lata przygotowywaliście się do dzisiejszej uroczystości”. Kapłan podkreślił, jak wielką moc ma komunia święta, która jednoczy nas z Jezusem i upodabnia nas do Niego, aby każdy z nas myślał, kochał i postępował tak jak On, pełniąc wolę Ojca, który jest w niebie.

Ks. Bogusław zwrócił uwagę na pamiątkę Pierwszej Komunii – obrazek z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego i, zachęcając do jak najczęstszego przyjmowania komunii świętej, przywołał słowa Jezusa, które św. Faustyna Kowalska zapisała w „Dzienniczku”: „córko Moja, nie opuszczaj Komunii św., chyba wtenczas, kiedy wiesz dobrze, że upadłaś ciężko, poza tym niech cię nie powstrzymują żadne wątpliwości w łączeniu się ze Mną w Mojej tajemnicy miłości. Drobne twoje usterki znikają w Mojej miłości, jak źdźbło słomy rzucone na wielki żar. Wiedz o tym, że zasmucasz Mnie bardzo kiedy Mnie opuszczasz w Komunii św.” (Dz 156)
Na koniec ksiądz proboszcz zwrócił się do rodziców dzieci pierwszokomunijnych, dziękując im za przekaz wiary i prosząc, by dalej byli dla swoich pociech autentycznymi świadkami Chrystusa. – Niech one, patrząc na was, słuchając waszych słów, dojrzewają w miłości. Niech stają się świętymi. Niech coraz bardziej angażują się w życie Kościoła, służąc jako ministranci czy śpiewając w scholi – zachęcał. Alicja KościeszaBrak komentarzy w “Pierwsza Komunia Święta – 12 maja 2024r.”

Napisz nowy komentarz