Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2023r. XXIV Niedziela Zwykła

17 września, 2023

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 17 września 2023r.

  1. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy dzisiaj przywieźli swoje dzieci, do kościoła na msze św. połączoną z błogosławieństwem dzieci i przyborów szkolnych. Moi życzeniem jest i zapewne wolą  Pana Boga, aby te dzieci co niedzielę mogły we mszy św. uczestniczyć . Od następnego tygodnia rozpoczniemy katechezę parafialną dla dzieci z klas pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej. Terminy spotkań podam za tydzień.
  2. A już w najbliższy piątek  o godz. 18.45 na pierwsze spotkanie powakacyjne w grupach zapraszamy kandydatów do bierzmowania- grupę młodszą chłopców i grupę dziewcząt siostry Alicji. W sobotę natomiast o godz. 11.00 spotkanie dziewcząt – grupa s. Katarzyny i wieczorem o godz. 18.45 chłopcy grupa starsza. Jeśli komuś wyznaczony dla grupy termin czy godzina  nie odpowiada niech przyjdzie z inną grupą.
  3. W niedzielę 24 września – ks. Jacek Jaśkowski – Diecezjalny Duszpasterz Akademicki organizuję w Kodniu dzień skupienia dla studentów. Program tego modlitewnego spotkania jest w gablocie przed kościołem i na Internecie. Zachęcamy studentów do nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej w  Kodniu i napełnienia się Boża łaską przed nowym rokiem akademickim, a w ciągu roku do łączności z Duszpasterstwem Akademickim w mieście , gdzie odbywają studia.
  4. Odczytać zaproszenie na IV Diecezjalny Zjazd Apostolatu „Margaretka” w oddzielnym wpisie
  5. Zaproszenie Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Mężczyzn do Pratulina w oddzielnym wpisie.

Zapraszam wszystkich ojców na tę pielgrzymkę, a szczególnie tych dzieci, które przygotowują się do bierzmowania oraz dzieci z klas 1-4 . Pielgrzymka jest  bezpłatna . Wyjazd 1 października o godz. 6.45.

6. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątnęły kościół: Były to rodziny Ziecinów i Rejów z Lewikowa oraz Brojków z Samogoszczy.

7. W sobotę na godz. 8.00 do sprzątania zapraszam rodziny Gliców z Nowych Krasek i Podwierzbia oraz Kondejów z Samogoszczy.

8. Bóg zapłać składam Jadwidze Osowskiej z Podłęża za kwiaty ofiarowane na dzisiejszą niedzielę.

9.Panu Sylwestrowi Zającowi i jego pracownikom dziękuję za prace przy uszczelnianiu dachu na kościele. Dach na naszym kościele jak stwierdził inspektor i wszyscy majstrzy, którzy go oglądali został 20 lat temu źle pokryty. Stąd też od kilkunastu lat, a może i od początku jak został zrobiony powstawały kolejne przecieki. Na spotkaniu  z radą parafialną, i po zasięgnięciu opinii inspektora ds. budowlanych oraz Pana Sylwestra  podjęliśmy decyzję o uszczelnieniu środkiem chemicznym oraz mocniejszym przygięciu felców. Czy to coś pomoże i jak na długo zobaczymy przy pierwszych deszczach. Jeśli ta metoda okaże się skuteczna na wiosnę uszczelnimy drugą połowę dachu od zachodu. Na razie jest zrobiona ta część od parkingu, bo po tej stronie najbardziej ciekło.

Pan Sylwester prace te wykonał bezpłatnie na rzecz parafii, nawet nie chciał pieniędzy za materiał, który został wykorzystany do uszczelniania. Tym bardziej mu za to dziękuję w imieniu parafii. Niech Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem i opieką.

10.W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na rok 2024 po 35 zł.

11Cieszę się, że do grona kandydatów na ministrantów zgłosiło się siedmiu chłopców. Jeśli jeszcze któryś z chłopaków chciał do nich dołączyć proszę nie zgłosi się do mnie z rodzicem jak najszybciej.

12. Do wieczności odeszli:

– śp. Franciszek Paziewski l. 98 zam. w Otwocku, a do niedawna w Domaszewie

– śp. Artur Sekulski l. 44 zam. w Garwolinie, a pochodzący z Bud Podłęskich

-śp. Stanisław Kondej l. 73 zam. w Poznaniu a pochodzący z Samogoszczy.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie – 17.09.2023r. XXIV Niedziela Zwykła”

Napisz nowy komentarz