Ogłoszenia duszpasterskie – 22 stycznia 2023r. – III Niedziela Zwykła

22 stycznia, 2023

Ogłoszenia duszpasterskie – 22 stycznia 2023r. – III Niedziela Zwykła.

  1. Wizyta duszpasterska w tym tygodniu :

– w poniedziałek od godz. 8.30 w Domaszewie po lewej stronie od rodziny Zarębów do Jaworskich

-we środę  od godz. 9.00  w Domaszewie rodziny po prawej stronie od rodziny Baranów.

Jeśli któraś z rodzin, która nie mogła przeżyć wizyty duszpasterskiej w poprzednich terminach, chce to uczynić w bieżącym tygodniu proszę o kontakt ze mną.

2. Zgodnie z prośbą Kurii Siedleckiej informuję, że ze względu na Rok Jubileuszowy 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Kodeńskiej Stolica Apostolska udzieliła specjalnego odpustu zupełnego, który można zyskiwać od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia, brak przywiązania do grzechu i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odbywając pielgrzymkę (indywidualnie lub zbiorowo) do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu oraz uczestnicząc w obchodach jubileuszowych lub trwając na modlitwie przed wizerunkiem Matki Bożej w Kodniu, jednocześnie kończąc ją modlitwami: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wezwaniem do Najświętszej Maryi Panny. Osoby chore, które nie mogą przybyć fizycznie do Kodnia, mogą również zyskać odpust zupełny, wzbudzając w sobie odrazę do wszelkiego grzechu i pragnąc wypełnić pozostałe warunki zwykłe, gdy tylko (jeśli) będzie to możliwe, jeśli będą łączyć się duchowo z obchodami jubileuszowymi, ofiarowując Bogu swoje modlitwy, cierpienia i życiowe niedogodności.

3. W sobotę 28 stycznia o godz. 18.00 w dawnej plebanii katecheza dla rodziców przygotowujących się do chrztu dziecka i kandydatów na rodziców chrzestnych.

4. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątnęły kościół i odgarnęły śnieg. Były to rodziny : Woźniaków z Krasek Dolnych, Sitników z Podwierzbia i Sękulskich z Podwierzbia

5. W sobotę na godz. 8.00 do sprzątania zapraszam rodziny  Sitników z Podwierzbia, Boneckich z Podłęża, Pirosów  Krasek Dolnych

6. Dziękuję za ofiary złożone dziś na ogrzewanie kościoła oraz złożone na kwiaty bezimienna z Tarnowa 100, bezimienna z Tarnowa – 100 i bezimienna z Samogoszczy 100zł.Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie – 22 stycznia 2023r. – III Niedziela Zwykła”

Napisz nowy komentarz