LIST OTWARTY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEJ POLICJI Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA l NOWEGO ROKU

16 grudnia, 2016

 

KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI z siedzibą w Radomiu

LIST OTWARTY Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA l NOWEGO ROKU

„Nas zaś, o Panie, zachowaj od nagłej i niespodziewanej śmierci na drogach i spraw, abyśmy zawsze mogli bezpiecznie dotrzeć do celu naszej podróży. Daj nam roztropność, która uchroni nas przed niepotrzebną brawurą i lekkomyślnosciq. Umocnij w nas ducha życzliwości dla innych uczestników ruchu i gotowości pomagania sobie. ” ...

Zmienne warunki atmosferyczne, ciemna odzież pieszych, pośpiech oraz brak koncentracji u kierowców – to bardzo niebezpieczne połączenie. skutkujące zwiększoną liczbą wypadków. szczególnie w okresie świąteczno – noworocznym.

Starajmy się być roztropnymi, prawymi, a nade wszystko trzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego.

Używajmy elementów odblaskowych również w drodze na Pasterkę, a swoją uprzejmością i życzliwością zarażajmy innych – nie tylko od święta.

W Noc Sylwestrową pamiętajmy o roztropnym używaniu fajerwerków, abyśmy w zdrowiu i pełnym szczęściu wkroczyli w Nowy 2017 Rok.

W imieniu własnym, jak i wszystkich policjantów i pracowników Mazowieckiego Garnizonu Policji apeluję i proszę o poszanowanie życia swego i innych uczestników ruchu drogowego. albowiem jest ono największą wartością, jest darem, który każdy z nas otrzymuje tylko raz.

 

insp. Tomasz Michułka

 Brak komentarzy w “LIST OTWARTY KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEJ POLICJI Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA l NOWEGO ROKU”

Napisz nowy komentarz