Ks. Henryk Szustek zaprasza na pielgrzymkę do Francji w dniach 2- 13 kwietnia 2024r.

25 stycznia, 2024
Pielgrzymka do Francji przez Pragę

Dzień 1
Przejazd na nocleg do Pragi . W czasie podrózy nawiedzenie sanktuarium w Częstochowie.
Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie Pragi.
Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Paryża.
Dzień 4
  Zwiedzamy Paryż: Plac Bastylii, Cmentarz Pere Lachaise, Wzgórz Montmartre, Place Du Tertre, bazylikę Sacre Coeur. Obiadokolacja. Przejazd w okolice Pól Elizejskich. Spacer od Łuku Triumfalnego do Placu Zgody . Przejazd na nocleg.                                            
  Dzień 5
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Paryża. Zwiedzamy gotycką Katedrę Notre Dame. Bulwarem św. Michała
przejdziemy do Dzielnicy Łacińskiej (Sorbona, Panteon). Zwiedzimy kościół Saint Etienne Du Mont
(św. Szczepana ze Wzgórza), Kaplicę Cudownego Medalika. Msza Św. Pobyt na Polach Marsowych,
w okolicy Wieży Eiffla. Rejs po Sekwanie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6  
Śniadanie. Przejazd do Chartres – zwiedzanie słynnej katedry. Przejedziemy do Amboise, gdzie zwiedzimy wybudowaną przez Karola VII, rezydencję królewską. Spacer nabrzeżem Loary.
Degustacja produkowanego w tutejszym regionie wina w jednej z miejscowych winiarni. Przejazddo Tours. Spacer po mieście, które od Vw. jest ośrodkiem kultury św. Marcina. Nawiedzimy Bazylikę zbudowaną przy grobie św. Marcina. Stoi ona obok ruin starożytnej Bazyliki, do której w ciągu wieków pielgrzymowali królowie, święci i nieprzebrane rzesze wiernych. Modlitwa przy sarkofagu Świętego.
Obiadokolacja i nocleg w ok. Tours.
 Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do zbudowanego na rzece Cher malowniczego zamku Chenonceau, zwanego częstego
„zamkiem dam”. Zobaczymy wspaniale ogrody dwóch rywalek: Diany de Poitiers i Katarzyny Medycejskiej. Przejazd na obiadokolacje do Lourdes. Nocleg.

Dzień 8   Śniadanie, całodzienny pobyt w Lourdes: nawiedzenie Bazyliki Różańca Świętego, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Groty Objawień tzw. Massabielskiej, udział we Mszy Św. oraz Drodze Krzyżowej. Poznanie miejsc związanych ze św. Bernadettą: Młyn Boly, Le Cachot, gdzie mieszkała rodzina Soubirous. Obiadokolacja, po której nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

Dzień 9  
Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Przejazd do Carcassonne – twierdzy otoczonej podwójnymi murami obronnymi – spacer po zabytkowym mieście. Przejazd do Avignon – zobaczymy: Pałac Papieski, katedrę Notre-Dame des Doms, legendarny most św. Benezeta z XIVw. na rzece Rodan.
Przejazd na obiadokolację i nocleg.
 Dzień 10
Śniadanie. Przejazd do La Salette. Nawiedzimy Sanktuarium Płaczącej Madonny we francuskich Alpach, położone na wysokości 1800 m n.p.m. pomiędzy Górą Planeau (1804m) a zboczami Gargas (2208m) i Chamoux (2198m). Wspaniałe otoczenie pięknych wzgórz, majestat przyrody, urzekająca cisza i kojący szum płynącego potoku przyciąga w to święte miejsce coraz większe liczbę pątników, pragnących zapoznać się z Orędziem Płaczącej Pani. Tu Matka Boża ukazała się dwojgu pastuszkom jedyny raz 19.09.1846r.
Obiadokolacja i nocleg
Dzień 11
Śniadanie. Przejazd do Ars – miasta św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Nawiedzimy stary
kościół, gdzie dokonywały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat spowiadał wiernych św. Jan. Nawiedzimy także nową Bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki Świętego. Przejazd na obiadokolację. Dalszy przejazd na nocleg na terenie Niemiec

Dzień 12
Śniadanie. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych

Zapewniamy: 11 noclegów w hotelach **/***w pokojach 2-3 os., 11 śniadań, 10 obiadokolacji, ubezpieczenie KL i NNW, opiekę i informację turystyczną i pilota.

Koszt pielgrzymki 5000zł + 60euro na bilety wstępu.
Zgłoszenia przyjmuję
Ks. Henryk Szustek
tel. 721 117 000
83 377 10 12Brak komentarzy w “Ks. Henryk Szustek zaprasza na pielgrzymkę do Francji w dniach 2- 13 kwietnia 2024r.”

Napisz nowy komentarz