Konserwacji wizerunków ewangelistów znad wejścia głównego kościoła parafii św. Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy oraz poziomej inskrypcji na blasze.

25 marca, 2016

W dniu 01 marca 2016r do konserwacji zostały przekazane cztery wizerunki ewangelistów z nad wejścia naszego kościoła oraz pozioma inskrypcja na blasze. Napis, który  znajdował się na blasze  pochodził z Biblii ks. Jakuba Wujka wydanej po raz pierwszy w 1599r. i brzmiał: „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy pracujecie i jesteście obciążeni, a Ja was ochłodzę” Mt 11, 28

IMG_5928

W Biblii Tysiąclecia obecnie, którą posługuję się Kościół brzmi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

Po konsultacji z Konserwatorem Zabytków ustalono, że przyjmie on brzmienie współczesne.

Wizerunki Ewangelistów:
IMG_5927
IMG_5926
IMG_5925

W ramach prac wykonane zostaną: czyszczenie, uzupełnienie koloru i ew. ubytków warstwy malarskiej; zmiany w inskrypcji oraz zabezpieczenie obiektów przed wpływami atmosferycznymi. Koszt prac przewidziany jest na ok. 8 tys. zł.

Prace konserwatorskie wykonają Pan mgr Andrzej Mrozowski absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Pani Olga Kołakowska.
Przewidywany termin zakończenia prac koniec marca 2016r.

W Wielką Środę wizerunki powróciły na swoje miejsc.

IMG_6114

Wszystkim, którzy pomogli nam odrestaurować postacie Ewangelistów składam serdeczne Bóg zapłać. Ks. ProboszczBrak komentarzy w “Konserwacji wizerunków ewangelistów znad wejścia głównego kościoła parafii św. Jadwigi Śląskiej w Samogoszczy oraz poziomej inskrypcji na blasze.”

Napisz nowy komentarz