Komunikat Wydziału Duszpasterstwa dotyczący uroczystości jubileuszowych 25-lecia Błogosławionych Męczenników z Pratulina

26 września, 2021

Czcigodni Księża, Osoby Życia Konsekrowanego,

Drodzy Siostry i Bracia!

            Ze względu na trwający stan wyjątkowy w pasie przygranicznym obowiązujący również w Pratulinie, a także po konsultacjach przeprowadzonych ze służbami mundurowymi odpowiedzialnymi za czuwanie nad bezpieczeństwem w tym regionie, Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda zdecydował o odwołaniu Diecezjalnej Pielgrzymki Jubileuszowej do Pratulina, połączonej z tegoroczną Pielgrzymką Mężczyzn, która miała odbyć się w pierwszą niedzielę października br.

W związku z powyższym, dziękczynienie za beatyfikację Błogosławionych Męczenników z Pratulina, odbędzie się w niedzielę 3 października br. w wymiarze parafialnym. Tego dnia we wszystkich parafiach zostanie odczytany List pasterski Biskupa Siedleckiego z racji 25. rocznicy beatyfikacji naszych Unitów, a także zostaną przesłane – przygotowane przez Wydział Duszpasterstwa i Referat Liturgiczny – wskazania i materiały liturgiczne stanowiące pomoc
w przeżyciu tego jubileuszu przez wspólnotę parafialną.

Bardzo prosimy Czcigodnych Księży Proboszczów o podanie tej informacji
w ogłoszeniach parafialnych w niedzielę 26 września br. oraz zachęcenie wszystkich wiernych do dziękczynienie Bogu za dar naszych Błogosławionych poprzez udział w jubileuszu we wspólnocie parafialnej.

Ks. Mariusz Zaniewicz

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa

Kurii Diecezjalnej Siedleckiej

Siedlce, dnia 24 września 2021 r.Brak komentarzy w “Komunikat Wydziału Duszpasterstwa dotyczący uroczystości jubileuszowych 25-lecia Błogosławionych Męczenników z Pratulina”

Napisz nowy komentarz