Kolejny krzyż na terenie parafii został odrestaurowany. Zbliża się termin jego błogosławieństwa – 6 października 2021r.

2 października, 2021

Moi Drodzy!

Kto z was trochę jeździe rowerem po lesie na pewno nie jeden raz mijał drewniany krzyż przy drodze leśnej z Rudy Tarnowskiej do Lipnik. Na krzyżu tym wisiała pasyjka ze śladami po kuli z pistoletu. Komuś z naszych najeźdźców ten krzyż przeszkadzał i do niego strzelał.

Ślad po kuli z pistoletu

W ostatnich tygodniach Nadleśnictwo Garwolin zleciło odnowienie krzyża naszemu parafianinowi leśniczemu Stanisławowi Oszkielowi z Podłęża.

Krzyż został zdemontowany, skrócony od dołu o przegniłą część. Poniszczona figurka Jezusa została posklejana. Uzupełniono brakujące elementy ozdobne z drewna. Wysuszony i odmalowany. Zamontowany ponownie na metalowym wsporniku.

Pan Piotr Kamiński leśniczy z Bączek, który między innymi brał udział w ponownym ustawieniu krzyża poprosił mnie o pobłogosławienie tego odrestaurowanego krzyża. Termin został ustalony na 25 rocznicę beatyfikacji bł. Męczenników z Pratulina, czyli 6 października 2021r. we środę o godz. 13.00. Zapraszam do udziału w modlitwie szczególnie mieszkańców Lipnik, Lewikowa i Rudy Tarnowskiej. Dojazd możliwy rowerem.

Bardzo dziękuję Nadleśnictwu Garwolin i leśniczym z naszej parafii za tę inicjatywę i dokonano renowację. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoją łaską.Brak komentarzy w “Kolejny krzyż na terenie parafii został odrestaurowany. Zbliża się termin jego błogosławieństwa – 6 października 2021r.”

Napisz nowy komentarz