Kolejny etap remontu wnętrza zabytkowej plebanii przy wsparciu Nadleśnictwa Garwolin

10 listopada, 2021

W zabytkowej plebanii rozpoczęły się już prace przy konserwacji pięknej sztukaterii na zachowanych piecach kaflowych. Prace wykonuję konserwator dzieł sztuki – Andrzej Mrozowski.

W dniu 9 listopada 2021r. parafia otrzymała darowiznę w wysokości 2000,00 zł (dwóch tysięcy) od Nadleśnictwa Garwolin mającego swoją siedzibę w Miętnem ul. Główna 3, 08-400 Garwolin reprezentowanego przez Nadleśniczego Piotra Uścian-Szaciłowskiego, która ma stanowić wsparcie remontu dawnej plebanii- renowacji pieców kaflowych z ozdobną sztukaterią.

Jako proboszcz w imieniu całej parafii Samogoszcz wyrażam wdzięczność Nadleśnictwu Garwolin na czele z Panem Nadleśniczym Piotrem Uścian-Szaciłowskim. Dziękuję też leśniczemu z Bączek panu Piotrowi za pomoc przy załatwianiu formalności związanych z darowizną. Poniżej kilka zdjęć. Reszta zdjęć ukaże się po zakończeniu prac.

Oczyszczanie sztukaterii z nałożonych kilku warstw farby w rożnych kolorach.


Brak komentarzy w “Kolejny etap remontu wnętrza zabytkowej plebanii przy wsparciu Nadleśnictwa Garwolin”

Napisz nowy komentarz