Koczowisko Ministranckie 2021- Górki

26 czerwca, 2021

Moi Drodzy. Dziś w sobotę 26 czerwca 2021r. w kilku miejscach naszej diecezji odbywało się Koczowisko Ministrancie. Nasi ministranci i lektorzy zostali zaproszeni do Górek koło Garwolina. Oczywiście z tego zaproszenia skorzystali. Do Górek pojechali z księdzem proboszczem: Marcin Mirowski, Jakub Makowski, Szymon Śmieciuch, Karol Kurach, Piotr Nowacki, Piotr Kalbarczyk i Piotr Paszkowski. On stanowili skład drużyny do turnieju piłkarskiego w którym wzięli udział ministranci z parafii: Łaskarzewa, Pilawy, Borowia , Korytnicy, Sobolewa, Górek oraz naszej.

Wspólne spotkanie ministrantów i lektorów rozpoczęło się o godz. 10.00 mszą św. pod przewodnictwem ks. Karola Nasiłowskiego- prefekta KLO w Garwolinie.

Następnie uczestniczy przeszli na boiska, gdzie dokonano podziału na dwie grupy zawodników z kl. IV-VIII. Nasi chłopcy z naleźli się w grupie A z zawodnikami z Sobolewa I , Borowia i Pilawy. Grupę B stanowiły drużyny z Sobolewa II , Korytnicy, Łaskarzewa i Górek.

Sędziami turnieju byli ks. Krystian Bajkowski i alumn Marcin Tobiasz. Mecze trwały po 14 minut.

Po serii grupowej sytuacja przedstawiała się następująco

Pilawa – Samogoszcz 0:7

Sobolew I – Borowie 7:0

Pilawa – Borowie 1:3

Sobolew I – Samogoszcz 5:1

Borowie- Samogoszcz 1:1

Sobolew I- Pilawa

Z grupy wyszły dwie drużyny:

Sobolew I z 9 pkt i Samogoszcz z 4 pkt

Grupa B wyniki

Górki- Korytnica 3:2

Łaskarzew – Sobolew II 0-3

Górki- Łaskarzew 1:0

Korytnica Sobolew 2:1

Górki : Sobolew II 2:0

Korytnica- Łaskarzew 0:2

Z grupy szyły : Górki z 9 pkt i Sobolew II z 3pkt

W półfinale zagrali nasi z Górkami oraz Sobolew I z Sobolew II

Wyniki półfinałów

Górki- Samogoszcz 0:1

Sobolew I- Sobolew II (zwyciężył Sobolew II)

Mecz o trzeci miejsce :

Górki – Sobolew II 0:0 (rzutu karne 3:2)

Finał : Samogoszcz – Sobolew I 1:5

Końcowa klasyfikacja :

1 miejsce – Sobolew I

2 miejsce Samogoszcz

3 miejsce Górki

4 miejsce Sobolew II

Na zakończenie rywalizacji było ognisko, rozdanie nagród i wspólna modlitwa zakończona błogosławieństwem

Najlepszym strzelcem w naszej drużynie okazał się Marcin Mirowski.

W trakcie spotkania został również rozegrany quiz liturgiczny. Najlepszym okazał się nasz reprezentant Szymon Śmieciuch

Brak komentarzy w “Koczowisko Ministranckie 2021- Górki”