Kino „Wilga” w Garwolinie zaprasza na film pt.” Nędzarz i Madame”

9 grudnia, 2021

Film będzie wyświetlany w Kinie Wilga” w Garwolinie od 17 do 21 grudnia o godzinie 15:30 od lat 12 , czas trwania filmu 113 minut

Film „Nędzarz i madame” ukazuje niepowtarzalne losy Adama Chmielowskiego , artysty malarza, który w poszukiwaniu wolności i szczęścia poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego siebie.

Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że nie tylko ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie, ale w chwilach największej sławy porzuca świat sztuki, aby „umrzeć dla świata” i oddać się służbie ludziom. Jego tragicznych losów dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych.
Wkrótce jednak powstaje, jak feniks z popiołów, a wówczas oszalały z miłości do drugiego człowieka powraca w wielkim stylu jako Brat Albert przyszły święty.

Epicką historię dopełniają jego przyjaciele Helena Modrzejewska i Józef Chełmoński, najsłynniejsi artyści swojej epoki, ale i oni  każdy na swój tragiczny sposób dojrzeją do świadomości, że najpiękniejszą sztuką jest sztuka pięknego życia.

Wielkim atutem produkcji: „Nędzarz i madame” są legendy polskiej kinematografii i teatru. Pośród nich m.in. Krzysztof Wakuliński, którego występ na ekranie urasta do rangi symbolu tego filmu i z pewnością wielu widzów poruszy do łez.

Film „Nędzarz i madame” poetycki, artystyczny, nasycony symboliką i głęboką wrażliwościąBrak komentarzy w “Kino „Wilga” w Garwolinie zaprasza na film pt.” Nędzarz i Madame””

Napisz nowy komentarz