Kilka słów przed misjami ewangelizacyjnymi.

26 stycznia, 2023

Drodzy Bracia i Siostry!

W życie każdej parafii co pewien czas, oprócz dorocznych rekolekcji adwentowych i wielkopostnych, wpisane są misje. W naszej parafii ostatni raz odbywały się one w dniach od 1 do 7 maja 1998 r. i przygotowywały nas do Jubileuszu Roku 2000. Stąd też najmłodsi parafianie: dzieci i młodzież nie mieli jeszcze okazji, by w swoim życiu przeżyć misje święte.

W niedzielę 23 października 2022r. rozpoczęliśmy duchowe przygotowanie do Misji Ewangelizacyjnych, które będziemy przeżywać od 26 lutego do 5 marca 2023r.

Serdecznie zapraszamy Was do udziału w Misjach Ewangelizacyjnych. Mają one wielkie znaczenie dla naszego ducha, gdyż związują nasz Jezusem Chrystusem na dalsze życie.

Każdy dzień misji to bogactwo Słowa Bożego i Bożej łaski, których nie wolno zmarnować, to umocnienie fundamentów naszej wiary na dalsze dni i lata. Nie znamy przyszłości, ale gdy chodzi o wiarę, na pewno nie będą to czasy łatwe, szczególnie dla młodego pokolenia. Jeżeli zatracimy wiarę w Boga, to życie straci sens. Dlatego trzeba zrobić wszystko, co tylko w naszej mocy, by uczestniczyć w misjach. Ten czas trzeba zaplanować.

Niech to będzie wielkie przeżycie dla każdego z nas i święto całej rodziny parafialnej. Niech misje staną się dla nas czasem nawrócenia, wyzwolenia z grzechów i przylgnięcia do Jezusa Chrystusa oraz oddania się pod opiekę Jego Matce, Maryi, która w czasie misji przybędzie do nas w znaku kopii cudownego obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Wraz z obrazem przybędzie relikwiarz bł. Męczenników z Pratulina. Niech ich świadectwo wiary i ich wstawiennictwo u Boga ożywi nasze życie religijne.

Módlmy się za siebie nawzajem, a szczególnie za osoby, przeżywające trudności i wątpliwości na drodze wiary. Niech każdy, kto czyta te słowa, czuje się zaproszony na misje!

Jezus każdego kocha i na każdego czeka. Przyjdź na spotkanie z Nim! W Jego Imieniu każdego z Was z osobna i wszystkich razem zapraszamy.

Misjonarze: ks. dr Mateusz Czubak, ks. dr Jarosław Oponowicz

Księża z parafii Samogoszcz:

Proboszcz: ks. Bogusław Filipiuk              

Senior: ks. kan. Henryk DemiańczukBrak komentarzy w “Kilka słów przed misjami ewangelizacyjnymi.”

Napisz nowy komentarz