Kilka słów do młodych.

26 października, 2021

Moi Drodzy Młodzi Parafianie.

W ostatnią niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 grupa młodzieży, która w poprzednich latach przyjęła sakrament bierzmowania zatrzymała się na kilkanaście minut w kościele by zastanowić się jakie jest ich miejsce we wspólnocie parafialnej i Kościele.

Na spotkaniu ze strony młodych padły następujące propozycje:

  1. By założyć Młodzieżowe Koło Różańcowe
  2. By spotykać się co jakiś czas na adoracji Najświętszego Sakramentu

Do tych propozycji jako proboszcz dorzuciłem podjęcie działań by w parafii powstał oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Przedstawiłem też młodym propozycje ze strony Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej. Są one następujące na najbliższe miesiące:

20.11 2021 sobota –  Światowe dni Młodzieży w diecezji – GARWOLIN

17.06.2022r. Jerycho Młodych – PRATULIN

W każdy drugi piątek miesiąca- Nocne Czuwanie Młodych w kaplicy CDM w Siedlcach

W każdy trzeci piątek miesiąca – dekanalne czuwanie młodych w Korytnicy

Tylko Chłopcy

07 .05 .2022r. Kongres Ministrancki

25.06.2022r. XV Koczowisko Ministranckie

4-6 luty 2022r. rekolekcje powołaniowe WSD Opole Nowe

24-26 czerwca 2022r.  rekolekcje powołaniowe WSD Opole Nowe

W związku z tym co powyżej jest napisane zapraszam wszystkich od 14 do 30 roku życia o podjęcie tych propozycji.

Kto chcę zapisać się do Młodzieżowego Koła Różańcowego niech zgłasza się do Janka Kondeja, który będzie zelatorem, albo do mnie. Przynależność do MKR wiąże się z odmówieniem codziennie jednej tajemnicy różańca.

Również do mnie niech się zgłaszają osoby, które chcą dowiedzieć się bliżej czym jest KSM. Wszystkich chcących należeć do KSM- u zapraszam na stronę https://ksmsiedlce.pl/. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji o formacji w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

Drodzy Młodzi! Odnajdźcie dla siebie miejsce we wspólnocie Kościoła. Kościół na was czeka i liczy!Brak komentarzy w “Kilka słów do młodych.”

Napisz nowy komentarz