Jako chrześcijanin pomagam ubogim.

8 sierpnia, 2018

Kochani Moi!

Patrząc na zdjęcia można zobaczyć ile człowiekowi zostaje, gdy spotyka go takie nieszczęście jak pożar. W suplikacjach modlimy się „Od powietrza, głodu, ognia i wojny zachowaj nas Panie..” Bóg czuwa nad nami, a dopuszczając nieszczęścia uczy człowieka pełnego zaufania do Siebie i daje nam swoim dzieciom sposobność do okazania miłosierdzia tym, których nieszczęście spotkało. Jezus w Ewangelii mówi: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”, a św. Jan uczy nas: „Nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”.

Pięknie na temat pomocy ubogim pisze również św. Ambroży: „Bóg nie patrzy na to co dajemy, ale na to co zostawimy dla siebie. Jeżeli dajesz ubogim, taki akt miłosierdzia jest sprawiedliwością… Ubogi jest równy tobie: i byłoby niesprawiedliwością , gdybyś jako przyjacielowi mu nie pomógł, od kiedy Pan chce uczynić z tej ziemi wspólną własność wszystkich, aby jej dobra były wszystkim dzielone. Pożyczajcie Panu wasze pieniądze przez ręce ubogich. To On sam otrzyma, przechowa i zapisze wszystko, co dostał ubogi.”

Mając to nauczanie w pamięci i serca pełne miłości pospieszmy z naszą pomocą rodzinie Radzików z Bączek. Pomoc tę możemy okazać między innymi składając swój pieniężny dar do puszki w czasie zbiórki prowadzone jw Maciejowicach przez Stowarzyszenie Rozwój Powiśla i OSP Maciejowice w Uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia.

Za każdą ofiarę, która będzie cegiełką do budowania nowego domu poszkodowanych przez pożar składam Serdeczne Bóg zapłać. Ks. Proboszcz1 komentarz w “Jako chrześcijanin pomagam ubogim.”

 1. ROMAN ŁABUĆ-GDAŃSK
  17 sierpnia, 2018

  BARDZO WSPÓŁCZUJĘ p.RADZIKÓW,ZNAŁEM TEŻ RODZICÓW I SYNA Z MŁODYCH LAT.
  OD 1966 ROKU JEŹDZIMY DO MIEJSCOWOŚCI BĄCZKI DO RODZINY, STĄD POCHODZI MOJA ŻONA I MIESZKAŁA NA DRUGIEJ POSESJI OBOK.
  NIECH JAK NAJSZYBCIEJ JAK TO MOŻLIWE ODBUDUJĄ SWÓJ DOM.

  Odpowiedz

Napisz nowy komentarz