IX Parafiada Diecezji Siedleckiej – Biała Podlaska 2016

14 maja, 2016

6 maja w Białej Podlaskiej odbyła się XI Parafiada Diecezji Siedleckiej. Wzięło w niej udział ponad 460 osób. Imprezę zorganizowano na stadionie AWF.        

Parafiadę rozpoczęła Eucharystia, celebrowana w kościele św. Michała Archanioła. Mszy św.  przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. W homilii przypominał, że każdy z nas jest wezwany do dawania świadectwa wiary.

– Chciałbym, abyście ciągle o tym pamiętali i zawsze byli odważnymi świadkami Jezusa. Życie chrześcijanina bardzo często porównywane jest do zawodów sportowych. Tak pisał św. Paweł. W dążeniu ku Bogu, na mecie, wszyscy otrzymują wieniec zwycięstwa. To są najpiękniejsze zawody, w jakich człowiek może wziąć udział. Za chwilę rozpoczniecie sportowe zmagania. Życzę wam nie tylko zwycięstwa, ale przede wszystkim tego, byście potrafili ze sobą pięknie konkurować, abyście z radością przyjmowali zarówno zwycięstwo, jak i porażkę – apelował pasterz naszej diecezji.

Po Mszy św. uczestnicy przeszli uroczyście na stadion AWF. Tam zostali powitani przez prezydenta miasta Dariusza Stefaniuka i władze uczelni. Po przemówieniach wszyscy obejrzeli flash mob, przygotowany przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, którzy pomagali przy całej organizacji tego wydarzenia. Potem zapalono olimpijski znicz. Uczestnicy wysłuchali też olimpijskiego hymnu.
Do udziału w zawodach zaproszeni byli uczniowie szkół gimnazjalnych. Z naszej szkoły pojechało 23 zawodników. Zmagania dotyczyły lekkoatletyki. Na liście konkurencji pojawiły się biegi na 100 m., skok w dal, pchnięcie kulą, sztafeta, pływanie, koszykówka, piłka nożna, plażowa i siatkowa oraz ringo.  Na parafiadzie byli obecni przedstawiciele 15 parafii.  Oprócz naszych zawodników wystąpili reprezentanci parafii w  Biała Podlaskiej, Siedlcach, Rykach, Łomazach, Krzesku, Piszczcacu i  Kocku. Na podium uplasowała się młodzież z parafii w Rykach, a tuż za nimi Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i parafia Wniebowzięcia NMP z Białej Podlaskiej.

Nasi zawodnicy w konkurencjach lekkoatletycznych zajęli ósme miejsce.

IMG_6344

 

IMG_6346

IMG_6345

 

Nasi reprezentacji zdobyli również cztery medale: dwa srebrne, jeden brązowy. A wywalczyli je:

Srebro – Sękulska Weronika w pchnięciu kulą

Ringo m+k

Srebro – Nosarzewska Weronika i Sękulski Daniel

oraz brąz – Konopka Eliza w biegu na 100m.

Sztafeta dziewcząt w składzie : Kondej Karolina, Pokorska Karolina, Marciniak Klaudia i Woźniak Alicja zajęły szóste miejsce.

Drużyna chłopców w piłce nożnej rozegrała dwa mecze w grupie. Pierwszy z Rykami przegrywając 0:3 i drugi z Kockiem wygrywając 3:0. W związku z tym zajęła drugie miejsce w grupie i nie weszła do półfinałów.

Zawodnikom gratulujemy sukcesów.

 

IMG_6326

IMG_6327

IMG_6328

IMG_6329

IMG_6330

IMG_6331

IMG_6332

IMG_6333

IMG_6334

IMG_6335

IMG_6336

IMG_6337

IMG_6338

IMG_6339

IMG_6340

IMG_6341

IMG_6342

IMG_6343

 

Organizatorami parafiady byli: Uczniowsko-Parafialny Klub Sportowy „Arka” Ryki, AWF, prezydent miasta Biała Podlaska Dariusz Stefaniuk, Światowe Dni Młodzieży oraz bialskie parafie. Dyrekcji szkoły w Samogoszczy dziękujemy za umożliwienie nam udziału w Parafiadzie, a Panu Pawłowi Szustkowi za przygotowanie młodzieży i dopingowanie do walki. Był to nasz drugi udział w Parafiadzie.Brak komentarzy w “IX Parafiada Diecezji Siedleckiej – Biała Podlaska 2016”

Napisz nowy komentarz