III Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim – 24 lutego 2018 Radzyń Podlaski

27 stycznia, 2018

III Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim
24 lutego 2018

Czcigodni Kapłani, drodzy Zelatorzy i Zelatorki oraz wszyscy członkowie Kół Żywego Różańca !

Przeżywamy 100-lecie odzyskania niepodległości. „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków – Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji
i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata‟. To dzięki tym, którzy pozostali nieugięci, nasz Naród wyszedł zwycięsko z dziejowej próby. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin‟ – czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zgromadzimy się na Kongresie Kół Różańcowych w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim 24 lutego 2018 roku, aby wspólnie zawierzyć Maryi naszą Ojczyznę, by pomogła nam ochronić to wspaniałe dziedzictwo, któremu na imię Polska, jak to czyniono w poprzednich pokoleniach. Mimo wielu dziejowych burz nie utraciliśmy wiary. W dobie tak wielu zagrożeń, oddalania od Boga, modlitwa jest tym bardziej nam potrzebna. Człowiek szczęśliwy – mówią święci – to taki który kocha Boga. Pierwszym dowodem tej miłości jest modlitwa. Niech nie zabraknie zelatorów, zelatorek oraz członków Kół Żywego Różańca na wspólnej modlitwie, byśmy wraz z Maryją, wyprosili potrzebne łaski. Obyśmy umacniając swego ducha we wspólnocie i napełnieni Bożym słowem pomogli innym zbudować swą tożsamość, na którą składa się wiara, Kościół, prawe myślenie, kultura i tradycja. Jeśli utracimy tożsamość, to nie będzie Polski. A jeśli ocalimy tożsamość, to choćby czasowo odebrano nam dobra materialne, to będziemy w stanie wszystko odzyskać. Krocząc drogą wiary i ewangelii umacniajmy ducha narodu, bez którego przestaje on istnieć.

Przeżywamy także rok Jubileuszu 200-lecia istnienia naszej diecezji, podczas którego dziękujemy za otrzymane łaski, za wielu wspaniałych pasterzy i kapłanów, którzy w trudnych czasach organizowali życie religijne diecezji, narażając się na cierpienie, zsyłki na Syberię czy śmierć. Nie szczędzili sił, aby zapewnić posługę sakramentalną i odnowę moralną narodu. Niech świadomość przekazanej wiary przez przodków okupionej cierpieniem, a także i śmiercią męczeńską umocni nasze poczucie odpowiedzialności za obecne czasy. Dobrze robimy, mądrze i odpowiedzialnie, gdy zawierzamy wszystkie, a zwłaszcza trudne sprawy Maryi Matce Nieustającej Pomocy.

W związku z powyższymi wydarzeniami w tym roku Kongres Różańcowy będziemy przeżywać pod hasłem: Obecność Maryi w dziejach narodu i diecezji siedleckiej. Podczas kongresu konferencję na temat roli Maryi w dziejach naszej diecezji wygłosi ks. prof. Janusz Królikowski – wykładowca mariologii na UKSW, członek międzynarodowej Papieskiej Akademii Maryjnej w Rzymie, autor licznych publikacji. Natomiast o obecności Maryi i historii kół różańcowych w diecezji siedleckiej wygłosi ks. kan. mgr lic. Wojciech Hackiewicz – – wykładowca teologii fundamentalnej w seminarium siedleckim.

Każdy z uczestników otrzyma materiały związane z historią naszej diecezji. W celu zapewnienia środków finansowych prosimy o wsparcie na pokrycie wydatków związanych z organizacją, materiałami
i wyżywieniem – wpisowe ( w miarę możliwości 10 zł. /osobę ).

Polecamy to wydarzenie Waszej modlitwie i już dzisiaj prosimy o zarezerwowanie czasu i obecność wszystkich zelatorów Kół Żywego Różańca, a także chętnych członków. W związku z przygotowaniami posiłku i materiałów prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności przez zelatorów parafialnych z podaniem ilości osób do dnia 20 lutego 2018 roku (wtorek) pod nr telefonu 696502852.

Prosimy także o wypełnienie karty zgłoszeniowej, którą należy zabrać ze sobą na spotkanie w celu złożenia jej w rejestracji wraz z wpisowym.

Wraz z Moderatorami Rejonowymi i Diecezjalną Radą Żywego Różańca serdecznie zapraszamy na Kongres Różańcowy do Radzynia Podlaskiego 24 luty 2018r. w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Diecezjalna Rada Żywego Różańca, Moderatorzy Rejonowi i Moderator Diecezjalny ks. dr Grzegorz Koc.

Program Kongresu:

od 9.15 – recepcja,

10.00 – rozpoczęcie – zawiązanie wspólnoty, wprowadzenie moderatora i modlitwa różańcowa,

11.00 – konferencja I – ks. prof. Janusz Królikowski,

11.40 – śpiew, ogłoszenia,

12.00 – konferencja II – ks. kan. mgr lic. Wojciech Hackiewicz,

12.30 – przygotowanie do Eucharystii,

12.45 – Eucharystia,

14.00 – agapa,

15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie.

 

Zapisy na wyjazd w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 7.45. Koszt wyjazd 30 zł. (autokar + wpisowe). Powrót o godz. 17.00Brak komentarzy w “III Kongres Różańcowy Diecezji Siedleckiej w Radzyniu Podlaskim – 24 lutego 2018 Radzyń Podlaski”

Napisz nowy komentarz