Godzina rozpoczęcia Misji Ewangelizacyjnych się zbliża.

17 lutego, 2023

Godzina rozpoczęcia Misji Ewangelizacyjnych się zbliża.
Już 26 lutego do naszej parafii przyjadą z posługą księża misjonarze, którzy przez 8 dni będą pomagali nam lepiej poznać Boga i jego miłość, ożywić lub nawiązać relację z Nim.Choć modliliśmy się w tej intencji już podczas IV parafialnej pielgrzymki do Górek, w święto Przemienienia Pańskiego, to oficjalnie duchowe przygotowania do misji ewangelizacyjnych rozpoczęliśmy 23 października 2022 r. Gościliśmy wtedy w parafii jednego z misjonarzy, ks. dr. Mateusza Czubaka, który opowiedział o znaczeniu tego czasu, a po mszy spotkał się z grupą osób powołanych do parafialnego zespołu misyjnego. Od tej niedzieli trwamy także w codziennej modlitwie – za wstawiennictwem Matki Bożej Kodeńskiej i bł. Męczenników z Pratulina prosimy Jezusa o to, żeby misje przyczyniły się do odnowy wiary i pokazały, jak cenne może być życie z Bogiem oraz by umocniły wspólnotę parafialną, którą tworzymy. W tej intencji niektórzy podejmowali także w pierwsze piątki miesiąca post ścisły.W niedzielę 13 listopada poznaliśmy drugiego misjonarza, ks. dr. Jarosława Oponowicza. Udzielił On błogosławieństwa członkom zespołu misyjnego, którzy od tego dnia odwiedzali mieszkańców swoich wiosek, zachęcając do zaplanowania czasu w ten sposób, by uczestnictwo w misjach było możliwe. Każda rodzina otrzymała specjalny folder, który zawierał słowo zaproszenia od kapłanów, program misji oraz rachunek sumienia.Ponadto w ostatnich dniach w czasie ferii zimowych grupa ministrantów i lektorów wraz z ks. Proboszczem powierzyła czas misji Maryi, pielgrzymując do Jej sanktuarium na Jasnej Górze.Po raz ostatni misje ewangelizacyjne w naszej parafii miały miejsce w maju 1998 r. Wielu z nas jeszcze nie było wtedy na świecie, wielu nie pamięta tego wydarzenia, innym wspomnienia się zacierają. Dlatego zadbajmy o to, by nie zmarnować tej okazji, którą da nam Bóg na przełomie lutego i marca. Wiara bywa trudna, wymaga zaangażowania. Ale żywa relacja z Tym, który nas stworzył, daje piękne owoce. Pozwólmy więc Jezusowi dotknąć naszych serc, uzdrowić, to co chore i umocnić nas, byśmy dostrzegli Jego miłość i szczerze zapragnęli w niej trwać. Alicja Kościesza- członek Zespołu Misyjnego.Brak komentarzy w “Godzina rozpoczęcia Misji Ewangelizacyjnych się zbliża.”

Napisz nowy komentarz