Finał Dekanalnego Konkursu „Poznajemy życie św. Jadwigi Śląskiej – Patronki Parafii w Samogoszczy”

30 marca, 2017

W dniu 30 marca 2017r. w Zespole Szkół w Samogoszczy odbył się finał Dekanalnego Konkursu „Poznajemy życie św. Jadwigi Śląskiej – Patronki Parafii w Samogoszczy”. Etap szkolny konkursu odbył się w poszczególnych szkołach we wcześniejszym terminie. Do etapu dekanalnego ze szkół dekanatu łaskarzewskiego zakwalifikowało się dwadzieścia jeden uczniów ze szkoły podstawowej i sześcioro z gimnazjum.

Uczniowie biorący udział w finale mieli do rozwiązania test składający się z trzydziestu pytań otwartych i zamkniętych.  Po sprawdzeniu prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów konkursu. Okazali się nimi:

W kategorii – Szkoła Podstawowa

  1. Michał Brojek – Szkoła Podstwowa w Maciejowicach -50 pkt.
  2. Ola Jakubaszek – Szkoła Podstawowa w Trojanowie -48 pkt.                                                                                                                                           Eliza Lechniak – Szkoła Podstawowa w Kaleniu -48 pkt.                                                                                                                                                            3. Patrycja Agnieszczak – Szkoła Podstawowa w Kaleniu -47 pkt.                                                                                                                                  Weronika Ściślak – Szkoła Podstawowa w Trojanowie -47 pkt.

Maksymalna ilość punktów jaką można było uzyskać wynosiła -50 pkt.

W kategorii – Gimnazjum

1.Julia Michalczyk – Gimnazjum w Sobolewie -54 pkt.                                                                                                                                                                          Weronika Nosarzewska  – Gimnazjum w Samogoszczy – 54 pkt.

2. Winek Cezary – Gimnazjum w Samogoszczy – 51 pkt.

3. Dawid Głodek – Gimnazjum w Sobolewie – 48 pkt.

Maksymalna ilość punktów jaką można było uzyskać wynosiła -54 pkt.

Przed ogłoszeniem wyników konkursu przez ks. Bogusława Filipiuka -Proboszcza Parafii uczestnicy konkursu wraz z opiekunami i uczniami szkoły w Samogoszczy, nauczycielami oraz przybyłymi gośćmi, wśród których byli ks. Andrzej Adamski – rekolekcjonista, ks. kan. Henryka Demiańczuk, rodzice i dziadkowie uczniów obejrzeli inscenizację ukazującą św. Jadwigę Śląską w realizacji swego powołania do świętości.

Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Siostry Alicji Skiby oraz przy pomocy nauczycieli uświadomił wszystkim widzom prawdę, że każdy z nas jest wezwany do świętości.

 

Laureaci konkursu.

 Brak komentarzy w “Finał Dekanalnego Konkursu „Poznajemy życie św. Jadwigi Śląskiej – Patronki Parafii w Samogoszczy””

Napisz nowy komentarz