Błogosławieństwo odrestaurowanego krzyża 6.10.2021r.

11 października, 2021

W 25 rocznicę beatyfikacji bł. Męczenników z Pratulina, czyli 6 października 2021r. we środę o godz. 13.00 pod odrestaurowanym z inicjatywy Nadleśnictwa Garwolin krzyżem w lesie przy skrzyżowowaniu dróg Ruda Tarnowska- Lipniki oraz Samogoszcz- Lewików zgromadzili się przedstawiciele i pracownicy Nadleśnictwa Garwolin oraz wierni z parafii Samogoszcz by uczestniczyć w obrzędzie błogosławieństwa krzyża. Po powitaniu zebranych przez leśniczego Piotra Kamińskiego oraz przedstawieniu wiadomości, które o krzyżu udało się zebrać panu Stanisławowi Oszkielowi lesniczemu z Podłęża, który pracował również przy odnowieniu Krzyża głos zabrał Pan Piotr Uścian-Szaciłowski – nadleśniczy z Garwolina. Nastepnie ksiądz proboszcz Bogusław Filipiuk pobłogosławił krzyż, a wszyscy zebrani odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

„Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem | Polska jest Polską, a Polak Polakiem”

Bardzo dziękuję wszystkim za odnowienie tego krzyża i za wspólną modlitwę. Ks. Proboszcz.Brak komentarzy w “Błogosławieństwo odrestaurowanego krzyża 6.10.2021r.”

Napisz nowy komentarz