Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnicy w gminach Kłoczew i Krzywda (2021)

22 sierpnia, 2021

Drodzy Bracia i Siostry!
W niedzielę 15 sierpnia br. nad częścią terytorium naszej diecezji przeszła ogromna nawałnica z gradobiciem. Wskutek niej najbardziej ucierpieli mieszkańcy miejscowości Gózd, a także innych sąsiednich miejscowości leżących w gminie Kłoczew i w gminie Krzywda. Zostało zniszczonych wiele domów mieszkalnych i budynków gospodarczych oraz płody rolne.
Tragedia wielu osób, które ucierpiały i poniosły dotkliwe straty materialne w wyniku tego zdarzenia, skłania nas przede wszystkim do modlitwy w ich intencji, ale także do okazania naszej solidarności oraz przyjścia
z konkretną pomocą materialną.
Dlatego Caritas naszej Diecezji uruchomiło specjalne konto o numerze
71 9194 0007 0027 9318 2000 0330, na które można wpłacać ofiary na pomoc poszkodowanym z dopiskiem „Huragan 2021”. Ponadto bardzo proszę, aby we wszystkich parafiach dekanatu: adamowskiego, ryckiego, łaskarzewskiego
i żelechowskiego została przeprowadzona w niedzielę 29 sierpnia br. – po każdej Mszy św. – zbiórka do puszek na ten cel. Zebrane środki zostaną rozdzielone wśród poszkodowanych przez Caritas Diecezji Siedleckiej.
Niech Bóg wynagrodzi wrażliwość serc i hojność wszystkich Ofiarodawców.

Z pasterskim błogosławieństwem

                                                                                                         + Kazimierz Gurda

                                                                                                      BISKUP SIEDLECKI


Siedlce, dnia 18 sierpnia 2021 r.
________________________________________________________________________Brak komentarzy w “Apel Biskupa Siedleckiego KAZIMIERZA GURDY o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnicy w gminach Kłoczew i Krzywda (2021)”

Napisz nowy komentarz