A może moja droga życia to kapłaństwo?

15 sierpnia, 2020

A może moja droga życia to kapłaństwo?

Drodzy Młodzi Przyjaciele!

 Zazwyczaj w tym czasie podejmujecie ważne życiowe wybory, dotyczące dalszej nauki lub pracy. Zastanawiacie się nas sensem waszego życia. Wszyscy przecież chcemy być szczęśliwi. Wiemy, że prawdziwe szczęście Bóg przygotował dla nas w niebie. To jest cel naszego życia. Do nieba prowadzi nas Bóg między innymi drogą powołania kapłańskiego. I chce byśmy jako kapłani do nieba prowadzili także innych. Jeśli słyszysz głos Jezusa Chrystusa «Pójdź za Mną» i rozważasz w swoim sercu oddanie się na wyłączną służbę w Kościele, proś Ducha Świętego, aby oświecał twoje myśli. Módl się by rozeznać czego Bóg od ciebie oczekuje.

Młody Przyjacielu, może właśnie Ciebie Chrystus powołuje do Swojego Kapłaństwa?

Wszystkich, którzy noszą w swoim sercu pragnienie kapłaństwa i w kapłaństwie służenia innym zapraszamy do naszego seminarium. Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej jest miejscem, gdzie możesz przygotować się do wypełnienia tego zadania.

Wszystkich młodych mężczyzn, w których rozbrzmiewa wezwanie do poświęcenia swego życia w posłudze kapłańskiej, zapraszamy do zgłaszania się do rektoratu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej im św. Jana Pawła II.

Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 29 sierpnia 2020 r. w gmachu WSD Siedlce w Nowym Opolu o godz. 10.00. Zapraszamy tegorocznych maturzystów i wszystkich innych.

Niezależnie od podanych terminów, każdy może umówić się na rozmowę z moderatorami seminaryjnymi (rektorem, prefektem, ojcami duchownymi) w dogodnym czasie. Kontakt na stronie internetowej w zakładce SEMINARIUM – KADRA. Tutaj.

Podstawowe informacje o zasadach przyjęcia do seminarium, potrzebnych dokumentach znajdziesz tutaj.

Źródło: https://wsd.siedlce.pl/Brak komentarzy w “A może moja droga życia to kapłaństwo?”

Napisz nowy komentarz