Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Parczewa.

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza GURDY na XII Diecezjalną Pielgrzymkę Rodzin do Parczewa.

Drodzy Diecezjanie!

Papież Rodziny św. Jan Paweł II w swoim nauczaniu przypominał, że „wszyscy członkowie rodziny mają odpowiedzialny obowiązek budowania dzień po dniu komunii osób, tworząc z rodziny „szkołę bogatszego człowieczeństwa” (FC 21). Jednym z wielu problemów, z którym zmagają się współczesne rodziny, jest słaba komunikacja. Dlatego chcemy się jej uczyć podczas XII Diecezjalnej Pielgrzymki Rodzin do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie, która odbędzie się w niedzielę, 7 maja br. Pielgrzymka ta, przeżywana pod hasłem: „Chcę Cię kochać lepiej”, rozpocznie się o godz. 10.30 Eucharystią sprawowaną w intencji rodzin w Bazylice Parczewskiej.

Serdecznie zapraszam na to spotkanie małżonków, rodziny z dziećmi, przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa oraz tych, którzy należą do Domowego Kościoła, Ruchu Szensztackiego i osoby uczestniczące w 33-dniowych Rekolekcjach Zawierzenia Rodzin, które dokonają podczas pielgrzymki Aktu Zawierzenia Rodzin w niewolę miłości przez ręce Maryi. Księży Proboszczów proszę o zachętę swoich Parafian do licznego udziału w tej pielgrzymce oraz pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Parczewa.

Niech orędownictwo Maryi Królowej Rodzin i św. Jana Pawła II nieustannie towarzyszy wszystkim rodzinom naszej diecezji w trosce o ich duchowy rozwój.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Kazimierz Gurda

BISKUP SIEDLECKI

L.dz. 439/2023

Siedlce, dnia 21 kwietnia 2023 r.