Zaproszenie na uroczystości przy Kopcu Kościuszki – 6.10.2018r.

29 września, 2018

W dniu 6 października 2018 r. o godz. 16.00 w Krępie odbędzie się uroczyste złożenie ziemi z grobu Księdza Józefa Burzyńskiego, wikariusza maciejowickiego zmarłego w roku 1869 na zesłaniu w Nikolsku na Syberii, do Kopca Kościuszki. Ksiądz Józef Burzyński w kwietniu roku 1861 był inicjatorem budowy Kopca Kościuszki i organizatorem obchodów rocznicy bitwy pod Maciejowicami.

Po uroczystości odbędzie się inscenizacja w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej z Połańca i ognisko.

Serdecznie zapraszam wiernych z Parafii  Samogoszcz

`                                                     Z poważaniem

                                       Dr Leszek Marek Krześniak

 

Prezes Polskiej Fundacji KościuszkowskiejBrak komentarzy w “Zaproszenie na uroczystości przy Kopcu Kościuszki – 6.10.2018r.”

Napisz nowy komentarz