Zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę do Krakowa 15 września 2018r.

Wrzesień 6, 2018

W sobotę 15 września 2018r.w roku jubileuszu 200 lecia istnienia diecezji siedleckiej w Krakowie będzie miała miejsce Dziękczynna Pielgrzymka Diecezjalna

 Kraków został wybrany jako miejsce pielgrzymowania z dwóch powodów.

O tych motywach napisał w swoim liście do diecezjan Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Oto fragment:
„(…) Kraków został wybrany jako miejsce naszego pielgrzymowania ze względu na dwa motywy. Pierwszy związany jest z historią naszej diecezji, której część terytorium należała niegdyś do diecezji krakowskiej oraz ze względu na to, że nasi bracia unici w czasie prześladowań udawali się do Krakowa, by tam w kościele pw. Świętego Krzyża przyjmować sakramenty święte. Potwierdza to umieszczona w tym kościele tablica, a my podczas pielgrzymki złożymy w nim relikwie naszych Błogosławionych Męczenników z Pratulina. Drugim motywem jest dziękczynienie za dar osoby św. Jana Pawła II. W przyszłym bowiem roku minie 20 lat od wizyty Ojca Świętego w Siedlcach. Będziemy mogli nawiedzić i pomodlić się w sanktuarium poświęconemu Jego osobie i w sanktuarium Bożego Miłosierdzia, które poświęcił Papież Polak. Zapraszam do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.(…)”
Program naszego parafialnego wyjazdu jest następujący:
Sobota, 15 września: Samogoszcz , wyjazd z parkingu przy koś ciele o godz. 4.30.
Godz. 10.00, Kraków – nawiedzenie Kościoła Świętego Krzyża, związanego z prześladowanymi Unitami i udział w nabożeństwie,
Godz. 12.00, Sanktuarium Św. Jana Pawła II, uroczysta Eucharystia,
Godz. 15.00, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zakończenie uroczystości diecezjalnych.
Godz. 16.00 wyjazd z Krakowa do domu . Powrót około godz. 21.00
Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy do 13 września. Przy zapisie potrzebny pesel. Zapraszam


Brak komentarzy w “Zaproszenie na Diecezjalną Pielgrzymkę do Krakowa 15 września 2018r.”

Napisz nowy komentarz