Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

Maj 7, 2019

Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy   na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina

Sanktuarium Błogosławionych Męczenników w Pratulinie stanowi w naszej Diecezji miejsce szczególne. To tutaj Unici Podlascy okazali niezwykłe męstwo wyznawanej wiary i wierności Kościołowi. Dali tego wyraz nie tylko mężczyźni, ale również kobiety, które z wielką miłością i odwagą współuczestniczyły w ich ofierze. Takich kobiet potrzebujemy również w dzisiejszych czasach.

Dlatego pragnę zaprosić wszystkie panie na IV Diecezjalną Pielgrzymkę
Kobiet do Pratulina. Odbędzie się ona w niedzielę, 26 maja br., pod hasłem: “Kobieta urzekająca”, zaś tematyka jej dotyczyć będzie miejsca kobiety-katoliczki we współczesnym świecie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00.

Gorąco zachęcam do pokoleniowego udziału w tej inicjatywie: matki wraz
córkami, babcie z ich wnuczkami. Wszystkich Księży Dziekanów i Proboszczów proszę o zorganizowanie w swoich parafiach grup pielgrzymkowych. Na pielgrzymi trud wszystkim błogosławię.

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

W związku z tym zaproszeniem informuję, że w parafii jest organizowany wyjazd autokarem na to diecezjalne spotkanie. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy w kancelarii do 22 maja. Wyjazd będzie o godz. 7.00. Zachęcam dziewczęta i kobiety do udziału w tej pielgrzymce. A program pielgrzymki będzie następujący:

Godz. 10.00 Słowo wprowadzające – Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda

10.15 – Katoliczka we współczesnym świecie – konferencja

11.45 – Przerwa

12.15 Nabożeństwo majowe i eucharystia

13.30 Agapa i koncertBrak komentarzy w “Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina”

Napisz nowy komentarz