Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2024r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

26 maja, 2024

Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2024r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

1. Dziś w Pratulinie trwa 9 Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Relacja z tej pielgrzymki na parafialnym facebooku.
  2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam.  Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć , kwiaty czy skromne upominki. Do tych form wdzięczności dołączam również ja swoje życzenia dla wszystkich matek. Życzę wam byście zawsze były dumne z tego że Bóg pozwolił wam być matką, życzę wam byście były dumne ze swoich dzieci, by każde z nich otaczało was swoją miłością teraz i po śmierci. Niech Bóg was wspomaga w realizacji swego powołania i przedłuża lata życia.
  3. Dziś o godz. 17.30 błogosławieństwo pól  w Kraskach Dolnych
  4. Jutro o godz. 18.45 spotkanie z dziećmi klasy czwartej i ich rodzicami przed rocznicą Pierwszej Komunii św.
  5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Po mszy św. o godz. 10.00 będzie procesja eucharystyczna  do czterech ołtarzy. Bardzo proszę  mieszkańców Domaszewa, Podłęża, Podwierzbia i Ostrowa o przygotowanie ołtarzy w miejscach, w których zawsze  były przygotowywane.  Bardzo proszę o włączenie się w procesję druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych, dzieci i wszystkie osoby niosące chorągwie i figury. Po ustaleniach w biegłym roku. Figurę Matki Bożej Fatimskiej niosą członkinie Koła Różańcowego pw. Matki Bożej Różańcowej, figurę św. Jadwigi Śląskiej niosą członkinie KŻR pw. św. Jadwigi Śląskiej, figurę Maryi niesie młodzież z Młodzieżowego Koła Różańcowego. Zelatorów tych kół proszę o wyznaczenie osób.
  6. Po każdej mszy św. w Boże Ciało będzie zbiórka ofiar na leczenie i rehabilitację Łukasza Sitnika.
  7. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy św. procesja eucharystyczna.
  8. W piątek w Pratulinie rozpocznie się trzydniowe diecezjalne spotkanie młodych z diecezji siedleckiej. Zachęcam młodzież do włączenia się w to spotkanie za pośrednictwem telewizji internetowej Faro TV.
  9. W sobotę na msze św. o godz. 18.00 zapraszam, ministrantów, lektorów i dziewczęta ze scholi . Po mszy św. i procesji będzie dla nich ognisko.
  10. W niedzielę błogosławieństwo pól o godz. 14.00 w Domaszewie i o godz. 17.30 w Podłężu za Łachą
  11. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół i skosiły trawę. Były to rodziny Nowackich z Podwiewrzbia, Wielgoszów z Podłęża i Brojków z Domaszewa. Dziekuję im również za ofiarę 300zł.
  12.  W sobotę do sprzątania na godz. 8.00  zapraszam rodzinę Kalbarczyków z  Ostrowa, Szelągów z Podwierzbia i Cholewów z Ostrowa
  13. Za tydzień w niedzielę przed kościołem będą zbierane ofiary na budowę nowych kościołów w diecezji.
  14. Jeszcze dzisiaj można zapisać się na pielgrzymkę do Markowej, Strachociny, Miejsca Piastowego i Leżajska w dniu 9-10 lipca.
  15. Wyrażam ogromną wdzięczność Sylwestrowi Zajacowi z Bączek i jego pracownikom za pracę włożoną w uszczelnianie dachu na kościele od strony drogi 801.
  16. Bóg zapłać składam za ofiary na potrzeby parafii. Bezimenna z Warszawy – 500zł , bezimienna z Podwierzbia na kwiaty – 200zł., bezimienna z Samogoszczy 400 zł i bezimienna z Samogoszczy na ołtarz 100zł. bezimienna z Warszawy – 100zł.
  17. 31 maja w piątek nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Ks. Biskup Kazimierz udzielił osobom przebywającym na terenie diecezji siedleckiej dyspensy.
  18. Od niedzieli 2 czerwca msza poranna o godz. 8.00, pozostałe o godz. 11.00 i 16.00. Taki porządek mszy św. będzie do końca września.
  19. Do wieczności odeszła śp. Władysława Sitnik l. 91 zam. w Warszawie, a pochodząca z Podwierzbia. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie – 26.05.2024r. – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.”

Komentarze są wyłączone.