Ogłoszenia parafialne 05 kwietnia 2020r.- Niedziela Palmowa

5 kwietnia, 2020

Ogłoszenia parafialne 05 kwietnia 2020r. – Niedziela Palmowa

1. Bóg zapłać składa Rodzinie Poświatów i Paszkowskich za sprzątnięcie kościoła w tym tygodniu. Gdyby ktoś miał możliwość we środę przyjść do sprzątania na godz. 8.00 to proszę mi dać znać.
  2. Bóg zapłać składam też za ofiary, które w ostatnich dniach wpłynęły na potrzeby parafii bezimienna 100 zł, bezimienna 100 zł, bezimienna 200zł i bezimienna-100zł.
  3. W związku z obowiązującymi jeszcze ograniczeniami Liturgia Triduum Paschalnego będzie sprawowana w kościele przy udziale sióstr, przedstawiciela rodziny i Służby Liturgicznej Ołtarza. Pozostali wierni są proszeni o duchową łączność i korzystanie z transmisji radiowych, telewizyjnych i internetowych. W naszej parafii porządek nabożeństw będzie taki jak w katedrze siedleckiej by można było przez radio czy Internet łączyć się z katedrą, gdzie liturgii będzie przewodniczył biskup Kazimierz.

W Wielki Czwartek Msza wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00

W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00

W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00

Rezurekcja o godz. 6.00 rano

Godziny innych mszy św. w niedzielę i poniedziałek podam w Wielki Czwartek przez Internet i na tablicy ogłoszeń, gdyż nie wiadomo jakie decyzje w tym tygodniu wydadzą władze rządowe  w związku z nieustająca epidemia koronawirusa.Adoracja w Wielki Czwartek po mszy Wieczerzy Pańskiej od godz. 19.00 do 23.00 i w Wielki Piątek od godz. 8.00 do18.00 i od 19.30 do 23.00, a w Wielką sobotę od godz. 8.00 do 18.00. Pamiętajmy by w czasie adoracji kościele nie było więcej niż pięć osób.

4. Sakrament pokuty w dni powszednie do Wielkiej Środy pół godziny przed każdą msza św. i pół godziny po mszy św.. Później na prośbę wiernych.

5. W Wielką Sobotę nie będzie poświecenia pokarmów. Proszę w niedzielny poranek posłużyć się specjalnym obrzędem błogosławieństwa wydanym na tę nadzwyczajną okoliczność i ten sposób pokarmy pobłogosławić.

6. Kto chcę nabyć baranka wielkanocnego może to uczynić każdego dnia. Baranki stoją przy ołtarzu św. Antoniego. Ofiara na pomoc ubogim, którą świadczy Diecezjalna Caritas- 5 zł.

7. Wszystkim dziękuję za zrozumienie obecnej sytuacji, w której musimy przezywać liturgię w minimalnym gronie i życzę zdrowia oraz owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia. Mam nadzieję, że nie dalekiej przyszłości będziemy wspólnie mogli uczestniczyć we mszy św. tak jak było to miesiąc temu.

Brak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 05 kwietnia 2020r.- Niedziela Palmowa”

Komentarze są wyłączone.