Ogłoszenia parafialne 13 października 2019r.- 141 Rocznica konsekracji kościoła

Październik 13, 2019
 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy 141 Rocznicę konsekracji kościoła. Przy tej okazji chcę wyrazić wdzięczność wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób troszczą się o wygląd i piękno naszej świątyni. Niech Bóg wszystkim dobrodziejom parafii hojnie błogosławi. W tym roku przy kościele ułożono schody boczne z granitu (z lewej i prawej strony kościoła). Schody główne zostaną obłożone granitem, gdy zakład kamieniarski dostarczy wszystkie potrzebne na nie elementy, których nie mogą wykonać z powodu trudności kadrowych. Pozostaje nam cierpliwie czekać.
 2. Przy dawnej plebanii, która niedawno została pomalowana z zewnątrz trwają prace przy renowacji sześciu drewnianych kolumn. W najbliższych dniach być może te prace uda się zakończyć.
 3. W związku z przebudowa drogi gminnej przy kościele biegnącej od drogi 801 do lasu informuję, że w najbliższych tygodniach może być utrudniony dojazd do kościoła i parkowanie przy kościele. Jeśli to możliwe samochody parkujmy przy drodze 801 lub na parkingu przy cmentarzu.
 4. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na działalność Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która od ubiegłego roku swoją opieką objęła jedną młoda osobę z naszej parafii.
 5. Serdecznie dziękuję dwudziestu siedmiu mężczyznom, którzy w ubiegłą niedzielę uczestniczyli w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Mężczyzn.
 6. Dziękuje wszystkim, którzy już podzielili się ziemniakami i warzywami z klerykami z WSD. Jeśli jeszcze ktoś chciałby coś ofiarować to może to uczynić do niedzieli 20 października. Za każdy dar Bóg zapłać.
 7. Klerycy w tym roku zapraszają nas na sztukę zatytułowaną ” Bogami będziecie”. Wyjazd z naszej parafii będzie w sobotę 9 listopada o godz. 16.45. Koszt wyjazdu od uczniów i studentów 20 zł. Od pozostałych osób 25zł. Zapisy w kancelarii lub u księdza proboszcza. Serdecznie zapraszam
 8. Trwa miesiąc października.  Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii jest  codziennie o godz. 16.30. W tym tygodniu na nabożeństwo różańcowe w sposób szczególny zapraszamy: – w poniedziałek klasę szóstą. – w piątek klasę ósmą – w sobotę klasę pierwszą szkoły średniej przygotowująca się do bierzmowania.
 9. Codziennie w październiku można uzyskać łaskę odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele lub w rodzinie.
 10.  20 października w niedzielę będzie odpust ku czci św. Jadwigi Ślaskiej . Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 12.00 suma z procesją eucharystyczną. O godz. 11.20 nabożeństwo różańcowe. Zapraszam do udziału w liturgii wszystkich, a szczególnie dzieci, sypiące kwiatki, niosące różaniec i figurki. Wykorzystajmy najbliższy tydzień na pojednanie się z Bogiem by jak najowocniej przeżyć dzień odpustu.
 11. W najbliższy piątek tj. 18 października w Korytnicy spotkanie dla młodzieży z naszego dekanatu. Rozpocznie się ono w kościele w Korytnicy o godz. 19.00 . W programie konferencja ks. Grzegorza Koca, adoracja Najświętszego Sakramentu i słodki poczęstunek. Dekanalne spotkania Młodych będą co miesiąc w trzeci piątek. Kto chciałby teraz pojechać niech zgłosi się do księdza proboszcza . Wyjazd będzie o godz. 18.15.
 12. Na ołtarzach bocznych leżą kartki wypominkoweBrak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 13 października 2019r.- 141 Rocznica konsekracji kościoła”

Komentarze są wyłączone.