Ogłoszenia parafialne 22 kwietnia 2018r.– IV Niedziela Wielkanocna

Kwiecień 22, 2018

1.W dniach 27-29 kwietnia 2018r. będziemy w parafii przeżywać Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Rozpocznie się ono w piątek mszą św o godz. 9.00  Porządek adoracji w oddzielnym wpisie.  W czasie trwania czterdziestogodzinnego nabożeństwa będzie możliwość spowiedzi w piątek od godz. 15.00 do 16.00 oraz od 17.30 do 18.00, w sobotę od godz. 15.30 do godz. 16.00 i od 17.30 do godz. 18.00 oraz w niedzielę pół godziny przed każdą mszą świętą. Zachęcam do włączenia się w adorację i skorzystania z sakramentu pokuty.

2. Rejonowy konkurs biblijny “Czy znasz Ewangelię wg św. Jana?” organizowany przez Stowarzyszenie św. Franciszka w Garwolinie wygrał Michał Brojek -ministrant z klasy V szk. podst.. Odpowiedział poprawnie na wszystkie pytania. W konkursie wzięło udział 383 uczniów z 35 szkół podstawowych. Michałowi serdecznie gratulujemy.

3. W tym tygodniu uzyskaliśmy pozwolenie od Konserwatora Zabytków na przywrócenie dawnego wystroju ołtarza poprzez wstawienie trzech figur : Matki Bożej, św. Franciszka i św. Józefa.  Dwie ostatnie figury zostały w czwartek przekazane do pracowni konserwatorskiej do renowacji. Wrócą do 15 czerwca. Koszt renowacji ok 4 tys. złotych. Obecnie są w takim stanie.

  

4. Zostały już zmówione drzwi wewnętrzne do zabytkowej plebanii (13 drzwi drewnianych i 2 drzwi przeciwpożarowych). Będą wykonane we wrześniu.  Ich koszt około 40 tys. zł. Mam nadzieję, że mimo licznych zbiórek kościelnych uda się nam te prace wykonać.

5. W trosce o właściwy przebieg liturgii oraz czystość kościoła i trenu przy kościele będzie mnie wspomagał przez najbliższy czas Pan Dariusz  mieszkający na terenie parafii Maciejowice. Swoją pomocą będzie służył kiedy zajdzie taka potrzeba.

6. W poniedziałek  30 kwietnia w restauracji “Cichy Dwór” przed Maciejowicami odbędzie się otwarte spotkanie dla mieszkańców gminy z Panią Marią Koc -vice marszałkiem Senatu oraz Panem Grzegorzem Woźniakiem – posłem na Sejm. Będzie to okazja do przedstawienia różnych spraw i potrzeb oraz rozmowy o sprawach społecznych.

7.  W pierwszą sobotę maja do Górek na nabożeństwo fatimskie jest organizowany wyjazd autokarem . Koszt wyjazdu 10 zł. Wyjazd o 17.30.  Piesza pielgrzymka do Górek będzie w pierwszą sobotę sierpnia czyli 4 sierpnia.

8. Przypominam, że w naszej parafii procesja komunijna na środku kościoła idzie w dwóch rzędach, w nawach bocznych w jednym rzędzie. Przed przyjęciem komunii św. w stosownym momencie przyklękamy na jedno kolano bądź czynimy ukłon, jeśli nie możemy uklęknąć. Po przyjęciu Ciała Chrystusa odchodzimy na zewnątrz rzędu i wracamy powoli na swoje miejsce.

9. Pamiętajmy w tym tygodniu w swojej modlitwie o wszystkich powołanych do kapłaństwa i zakonu oraz prośmy o nowe powołania.

 Brak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 22 kwietnia 2018r.– IV Niedziela Wielkanocna”

Napisz nowy komentarz