Ogłoszenia parafialne 19 maja 2019r.- V Niedziela Wielkanocna

Maj 19, 2019
  1. Dziś tj. 19 maja Słowo Boże na każdej mszy św. głosi ks. Piotr Mazurek – moderatora Dzieła Biblijnego w diecezji siedleckiej. Jest to niedziela poświęcona Biblii i słowu Boga w niej zawartemu. Na msze św o godz. 11.00 zapraszam dzieci i kandydatów do bierzmowania. Po mszy św. będzie konferencja dla rodziców z klas I-III szkoły podstawowej i rodziców kandydatów do bierzmowania.
  2. Bóg zapłać składam za ofiary złożone na WSD i na remont schodów : bezimienna z Podłęża 200zł. , Bezimienna z Podłęża 450zł.
  3. W tym tygodniu błogosławieństwo pól w następujących wsiach:

25 maja w sobotę o godz. 19.00 – w Bączkach

26 maja w niedzielę o godz. 13.30 w Domaszewie

i najprawdopodobniej 2 czerwca w niedzielę o godz. 18.00 w Podwierzbiu

3. We wtorek i w piątek o godz. 16.00 do kościoła zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane o godz. 17.30. Zachęcam do odprawiania nabożeństw przy kapliczkach i krzyżach.

5. W piątek 24 maja przypada V rocznica ingresu Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy do siedleckiej katedry. Otoczmy go naszą modlitwą. O godz. 12.00 w katedrze uroczyata msza św..

6. W piątek po mszy św o godz. 18.00 spotkanie z ministrantami ze szkoły podstawowej.

7. Trwają zapisy na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet w dniu 26 maja 2019r. , która odbędzie się w Pratulinie i na autokarową pielgrzymkę w wakacje w dniach 9-10 lipca do Kalwarii Pacławskiej i innych sanktuariów. Więcej w oddzielnym wpisie. Na pielgrzymkę kobiet można zapisywać się do czwartku tj. 23 maja

8. Parafia Sobolew dziś obchodzi Jubileusz 100- lecia swego istnienia. o godz. 13.00 w TV Polonia będzie transmisja mszy św. z tej uroczystości.

9. 28 maja w Ośrodku Zdrowia w Podłężu w godz. 8.00-10.00 odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego. Zapisy telefonicznie 25 6832661 . Koszt badania wzroku 5 zł., Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł. . Po badaniu istnieje możliwość doboru szkieł i zrobienia okularów. Badania przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia. Prowadzi je OKO-LUX Sp. z o.o..

10. W piatek 14 czerwca w Pratulinie rozpocznie się Jerycho Młodych. Będzie trwało dwa dni. Z naszej parafii wyjazd jest organizowany w piątek o godz. 16.00. Powrót będzie w sobotę o godz. 5 rano. Koszt udziału i wyjazdu 40 zł. Zachęcam uczniów z klasy VII i VIII oraz młodzież będącą już po bierzmowaniu do udziału w tym diecezjalnym spotkaniu młodzieżowym. Zapisywać można się w kancelarii lub szkole (środa, czwartek). Zapisy do 9 czerwca br.

Brak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 19 maja 2019r.- V Niedziela Wielkanocna”

Komentarze są wyłączone.