Ogłoszenia parafialne 14 października 2018r.–Odpust św. Jadwigi Śląskiej

Październik 14, 2018
  1. Trwa październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Również papież Franciszek zachęca nas do codziennego odmawiania różańca i kończenia go modlitwą „Pod Twoja obronę” i modlitwą do św. Michała Archanioła. Idąc za tymi wezwaniami, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych w kościele podczas nabożeństwa o godz. 16.30 ( dni powszednie). Odmawiajmy tę modlitwę również w domach.
  2. Bóg zapłać składam wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach, obchodach 140 rocznicy konsekracji kościoła i dzisiejszym odpuście. Szczególne podziękowania kieruję w stronę księży biskupów : bp Kazimierza Gurdy i bp. Jacka Pyla, którzy umocnili nas Słowem Bożym oraz w stronę ks. kan. Jacka Seredy za przygotowanie nas do uroczystości poprzez głoszone rekolekcje. Dziękuję  kapłanom za posługę w konfesjonale.
  3. We wtorek będziemy przezywać 40- tą rocznicę wyboru kard Karola Wojtyły na Stolice Piotrową. O godz. 16.30 różaniec i po nim modlitwy przez wstawiennictwo św. Jadwigi Śląskiej.
  4. 21 października w niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Ofiary zbierane na tace będą przeznaczone na misje.
  5. W niedzielę również za dobrowolną ofiarę będziemy mogli nabyć okolicznościowy ilustrowany folder z historią naszego kościoła.
  6. Bóg zapłać składam za ofiary złożone dziś na tace na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz złożone na budowę schodów: pielgrzymi do Częstochowy 70 zł., bezimienna z Nowych Krasek 200zł, , bezimienna z Podłęża 200zł., bezimienna z Podłęża 100zł.
  7. Dzięki życzliwości Pani vicemaraszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz Pana Zbigniewa Ostrowskiego – Dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz zaangażowaniu się w tą sprawę Pana Adama Gliwki – radnego z naszego terenu rozpoczęto pracę przy remoncie chodnika od cmentarza w stronę starej szkoły. Pracę potrwają do końca listopada. Proszę więc o zachowanie ostrożności przy parkowaniu samochodów w okolicy cmentarza. Najbezpieczniej jest wjeżdżać na parking przy cmentarzu. Wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego remontu składam serdeczne podziękowania. Nowy chodnik pomoże nam bezpieczniej udawać się na cmentarz.
  8. Za tydzień w niedzielę wybory samorządowe. Biorąc w nich udział i głosując na mądrych, prawych ludzi, których znamy możemy wpłynąć na kształt naszej gminy i jej przyszły rozwój. Weźmy w nich liczny udział i dokonajmy właściwego, dobrego wyboru.

Brak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 14 października 2018r.–Odpust św. Jadwigi Śląskiej”

Komentarze są wyłączone.