Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021r. – Uroczystość Trójcy Najświętszej

30 maja, 2021
  1. Bardzo dziękuję w imieniu Rady Parafialnej i całej parafii Markowi Grzebalskiemu – właścicielowi sklepu Alex i pracownikom tego sklepu za okazaną pomoc w konserwacji obrazu św. Jana Nepomucena. Niech dobry Bóg wam wszystkim błogosławi. A św. Jan chroni przed wszelkim złem.
  2. Dziś w Pratulinie obyła się VI Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet. Naszą parafię reprezentowało siedem kobiet. Pozostałe dziewczęta i kobieta zachęcam do obejrzenia transmisji za pomocą Internetu. Jest ona dostępna pod adresem : https://www.youtube.com/watch?v=EKdCnNXre_U
  3. We wtorek przypada Dzień Dziecka. Z tej racji przezywają Rok Rodziny zapraszam dzieci z rodzicami na Mszę św. o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji dzieci. Po mszy św. będzie  błogosławieństwo dzieci.
  4. Po błogosławieństwie dzieci z klasy czwartej będą miały swoje spotkanie przygotowawcze przed Rocznicą Pierwszej Komunii świętej. Rocznicę będą obchodzić za tydzień na mszy św. o godz. 12.00
  5. We czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 16.00. Po mszy św. o godz. 10.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy. Bardzo proszę by tradycyjnie przygotować ołtarze w miejscach wyznaczonych przez księdza proboszcza.  Bardzo proszę o włączenie się w procesję dzieci i wszystkie osoby niosące chorągwie i figury.
  6. W czasie oktawy Bożego Ciała codziennie po mszy św. procesja eucharystyczna.
  7. W sobotę na godz. 8.00 zapraszam rodziców dzieci z klasy czwartej do sprzątania kościoła.
  8. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół i skosiły trawę przy kościele. Były to Rodziny Drewników i Pokorskich z Podwierzbia oraz Misiaków z Podłęża.
  9. Dziękuje również mężczyznom, którzy w piątek skosili trawę na cmentarzu. W pracach tych uczestniczyli z Ostrowa: Witold Sitnik, Karol Sitnik, Jan Kultys, Andrzej Kalbarczyk, Kazimierz Gazda, Edward Kulik, Robert Polak, Łukasz Brojek, Jan Brojek i Marcin Brojek a z Samogoszczy : Woźniak Jan, Michowski Jan i Janusz Kalbarczyk.
  10. Dziękuję również Wiesławowi Brojkowi systematyczną pracę na cmentarzu by był porządek przy kontenerze.
  11.  Janowi Brojkowi z Podwierzbia dziękuje za dowiezienie nas w ubiegłą sobotę na Kongres Liturgiczny do Korytnicy.
  12. Wacławowi Tynkowskiemu za naprawę krzeseł, które są wynoszone na zewnątrz.
  13. Kazimierzowi Drewnikowi dziękuję za skropienie chwatów na chodniku.
  14. W tym tygodniu I- wszy czwarte, I-wszy piątek, I-wsza sobota i I-wsza niedziela miesiąca. Spowiedź w piątek już od 16.30
  15. Bóg zapłać składam za ofiary na potrzeby parafii: bezimienna z Lewikowa 100zł., bezimienna z Podwierzbia 200zł, i bezimienna z Bud Podłęskich 200zł. , bezimienna 100zł i bezimienna 50zł
  16. Rodzinie Krupów z Podwierzbia składam Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty na tę niedzielę.
  17. Do wieczności odeszły:

– śp. Jadwiga Granis l. 91 zam. do niedawana w Podwierzbiu

– śp. Stanisława Gietka l. 86 zam. w Domaszewie

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

.

Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie – 30 maja 2021r. – Uroczystość Trójcy Najświętszej”

Komentarze są wyłączone.