Ogłoszenia duszpasterskie –02 sierpnia 2020r. – XVIII Niedziela Zwykła

2 sierpnia, 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – 02 sierpnia 2020r. – XVIII Niedziela Zwykła

  1. Wczoraj rozpoczął się miesiąc sierpień. Niech będzie to dla nas czas abstynencji  od wszystkich substancji i czynności, które prowadzą do uzależnień. Ofiarujmy tę ofiarę w intencji osób zniewolonych przez alkohol, narkotyki, hazard , pornografię i inne rzeczy.
  2. Dzisiaj z siedleckiej katedry wyruszyła 40 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Jutro jedna z jej grup- grupa 7 C dotrze do naszej parafii na odpoczynek. W związku z tym , że  będzie to tylko dziesięć osób pielgrzymi obiad zjedzą u mnie na plebanii. Proszę w tym roku niczego nie szykować.

Ks. Adam Karcz przewodnik grupy nadwiślańskiej informuję, że  msza św. jutro na rozpoczęcie pielgrzymki w Wildze o godz. 7.00 . Codziennie wieczorem będą tam apele pielgrzymkowe, konferencja i msza św. Natomiast z 13 na 14 sierpnia w nocy będzie wyjazd autokaru na wejście pielgrzymki 14 sierpnia. Kto chciałby pojechać do Częstochowy na piątek 14 sierpnia to może udać się tym pielgrzymkowym autokarem. Koszt wyjazdu 60 zł. Można się zapisać w Wildze bezpośrednio u ks. Adama lub u nas w kancelarii wpłacając przy zapisie 60 zł.

My w naszej parafii codziennie będziemy łączyć się duchowo z pielgrzymami i w ten sposób uczestniczyć w Duchowej Pielgrzymce.

O godz. 18.00 msza św. po mszy św. różaniec i konferencja pielgrzymkowa. Na zakończenie modlitw Apel Jasnogórski. Do modlitwy różańcowej można na kartce przynosić swoje intencje. Serdecznie wszystkich zapraszam. W niedzielę różaniec o godz. 10.00. Po nim konferencja pielgrzymkowa i o godz. 11.00 msza św..W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź w piątek i adoracja najświętszego sakramentu od godz. 17.30.

3. W związku z tym, że w ostatnią niedzielę sierpnia odbędzie się wizytacja kanoniczna parafii przeprowadzona przez księdza biskupa Kazimierza Gurdę i być może będzie bierzmowanie jutro tj. poniedziałek 3 sierpnia na godz. 20.00 do kościoła zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Jeśli ktoś jest na wakacjach czy urlopie niech przyjdzie na spotkanie za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 8.00. Jeśli nie ma możliwości by kandydat przyszedł z rodzicem to niech przyjdzie sam kandydat lub sam rodzic.

4. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątnęły kościół i skosiły trawę przy kościele oraz ofiarowały kwiaty. Były to rodziny  z Podłeża : Paciorków, Krupów i Pielackich oraz rodzina Sitników z Podwierzbia

5. Bóg zapłać składam za ofiarę 100 zł złożoną bezimiennie z Lewikowa na potrzeby parafii. W ostatnim czasie w zabytkowej plebanii pomalowano dwa pomieszczenia we wnętrz i podbitkę dachu wokół plebanii

6. W przychodni Lekarskiej „Maciejowice” przy ul. Piramowicza 5 w Maciejowicach w dniu 13 sierpnia 2020r. (czwartek) od godz. 9.00 odbęda się badania usg Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, usg tarczycy, usg nerek, usg płuc, usg stawów szyjnych , usg piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne . Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

7. Do wieczności w tym tygodniu odszedł śp. Wojciech Zabłocki l. 60 zam. w Domaszewie . Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

.Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie –02 sierpnia 2020r. – XVIII Niedziela Zwykła”

Komentarze są wyłączone.