Ogłoszenia parafialne 26 stycznia 2020r.- III Niedziela Zwykła

26 stycznia, 2020
  1. Dzisiaj po raz pierwszy zgodnie z wolą papieża Franciszka obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Niech ten dzień uświadomi nam wszystkim, że Biblia to najważniejsza księga każdego chrześcijanina. Niech będzie ona codziennie przez nas otwierana i czytana.
  2. Dziękuję kolejnym rodzinom z Podłęża za sprzątnięcie kościoła. Były to rodziny Praczów, Baranów i Zychorów. W kolejkę do sprzątania można zapisywać się u księdza proboszcza w kancelarii. Sprzątanie jest w poniedziałek lub w sobotę o godz. 8.00. Idąc do sprzątania nie musimy niczego brać ze sobą.
  3. W tym tygodniu spotkania w grupach dla kandydatów do bierzmowania: – w czwartek o godz. 17.00 chłopcy z klasy VII i VIII szkoły podstawowej, – w piątek o godz. 17.00 dziewczyny z klasy VII i VIII szkoły podstawowej, w sobotę o godz. 9.00 – kandydaci ze szkoły średniej. Jeśli ktoś nie może przyjść w czasie wyznaczonym dla niego niech przyjdzie z inną grupą.
  4. W tym tygodniu I-wsza sobota i I-wsza niedziela miesiąca. Nabożeństwo w sobotę po mszy św. o godz. 16.00, a adoracja w niedzielę po mszy św. o godz.11.00.
  5. W sobotę w dawnej plebanii o godz. 17.00 rozpocznie kolejny cykl czterech katechez przygotowujących rodziców i chrzestnych do chrztu dzieci. Katechezy będą przez cztery kolejne soboty.
  6. W niedzielę 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej mszy św. błogosławieństwo gromnic. Ofiary zbierane w tym dniu przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
  7. W niedzielę 2 lutego na mszę św. o godz. 11.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej i ich rodziców (mamę i tatę). Po mszy św. będzie katecheza.
  8. W niedzielę 2 lutego o godz. 14.45 rozpocznie się spotkanie dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Program spotkania: godz. 14.45 katecheza – prowadzi ks. Jacek Jaśkowski, 16.00 – msza św. godz. 17.00 – katecheza prowadzi małżeństwo z Domowego Kościoła.
  9. Dziękuję wszystkim, którzy w tym roku służyli mi swoimi samochodami w czasie wizyty duszpasterskiej oraz sołtysom i rodzinom, które przygotowały obiad lub poczęstowali mnie kawą. Wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów  przed kapłanem reprezentującym Chrystusa i szczerze ze nim rozmawiali niech Bóg swoją łaską wynagrodzi. Bóg zapłać. W naszej parafii mieszka obecnie 1800 wiernych.
  10. Do wieczności odszedł śp. Władysław Marian Wolski l. 83, zam w Podłężu. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 28 stycznia o godz. 12.30 wprowadzenie ciała i różaniec, a o godz. 13.30 msza pogrzebowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..Brak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 26 stycznia 2020r.- III Niedziela Zwykła”

Komentarze są wyłączone.