Ogłoszenia parafialne 11 lutego 2018r.– VI Niedziela Zwykła

Luty 11, 2018

 1. Dziś rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Hasło nawiązuje do słów św. Jana Pawła II: „Egzamin z naszej wolności jest przed nami. Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale, stale zdobywać”. Przy ołtarzu św. Antoniego na stoliku będzie leżeć przez najbliższy tydzień parafialna księga trzeźwości do której będziemy mogli wpisać swój dar abstynencji na określony przez siebie czas.

2. W poniedziałek po mszy św. o godz. 17.00 spotkanie z kandydatami na ministrantów.

3. We środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 10.00 i po południu o godz. 17.00. znajdźmy czas by w tym dniu wziąć udział w Eucharystii.

4. W piątek w czasie Wielkiego Postu będą o godz. 16.30 sprawowane Nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek będziemy modlić się o trzeźwość naszego narodu. Po mszy św o godz. 17.00 modlitwa przez wstawienictwo św. Jadwigi Sląskiej i ucałowanie relikwii.

5. W sobotę o godz. 17.00 ostatnia katecheza chrzcielna.

6. Msza św. w niedzielę o godz. 11.00 będzie z homilia do dzieci. Proszę rodziców o dowiezienie dzieci na tę mszę św.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 12.00.

8. Również w niedzielę 18 lutego spotkanie robocze Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 12.30 i Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 17.15. Spotkania będą w dawnej plebanii.

9. W związku z tym proszę by osoby chętne pełnić w parafii posługę kościelnego i grabarza proszę aby w tym tygodniu zgłosiły się na rozmowę do kancelarii.

10. 24 lutego w sobotę w Radzyniu Podlaskim odbędzie się Kongres Różańcowy. Osoby modlące się na różańcu i należące do Kół Żywego Różańca zachęcam do wzięcia udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Koszt wyjazdu 30 zł. Zapisy do 18 lutego br..

11. Do wieczności odeszła:

  • śp. Jadwiga Goźlińska l. 80 zam. w Tarnowie. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 12.00.
  • Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

 Brak komentarzy w “Ogłoszenia parafialne 11 lutego 2018r.– VI Niedziela Zwykła”

Napisz nowy komentarz