Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 27 listopada 2022r.

27 listopada, 2022


Ogłoszenia duszpasterskie – 27 listopada 2022r. – I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy adwent i nowy rok liturgiczny. Będziemy go przeżywać pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niech w naszym codziennym życiu nie brakuję modlitwy w intencji Kościoła.
 2. Roraty będą w naszej parafii odprawiane we środy i soboty. Dla starszych rano o godz. 7.00 i będą poprzedzone o godz. 6.40 śpiewem godzinek. Dla dzieci msze w adwencie będą wieczorem w środę o godz. 17.00, a w sobotę w tym tygodniu o godz. 16.00. Wszystkich na te msze serdecznie zapraszam.
 3. W  tym tygodniu I-wszy czwarte, I-wszy piątek i I-wsza sobota oraz niedziela miesiąca.
 4. W piątek rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Grzegorz Koc. Program jest w oddzielnym wpisie. Chcę zwrócić uwagę tylko na konferencje. W sobotę po mszy św. o godz. 9.00 konferencja dla osób należących do Żywego Różańca. A po mszy św. o 16.00 w sobotę konferencja do rodziców dzieci ze szkoły podstawowej. Dzieci z klasy trzeciej w sobotę przynoszą do poświęcenia książeczki do modlitwy.  Młodzież i kandydatów do bierzmowania w rekolekcje  zapraszamy każdego dnia, a szczególnie w sobotę na mszę św. o godz. 18.00.
 5. W niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone do dyspozycji rekolekcjonisty.
 6. W niedzielę również tradycyjnie w drugą niedzielę Adwentu będą zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 7. Od dziś na sali parafialnej przy kancelarii  można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane za opłatki tradycyjnie są przeznaczone dla Sióstr Służek na utrzymanie domu i Zgromadzenia. 
 8. Dziś rozpoczynamy akcję charytatywną w parafii „Torba Miłosierdzia”. Przy wyjściu z kościoła leżą papierowe torby, które możemy zabrać ze sobą, wypełnić je produktami spożywczymi bądź chemicznymi i w ciągu najbliższych dni do 6 grudnia przynieść do sali koło kancelarii. Zebrane dary za pośrednictwem wolontariuszy z Punktu Charytatywnego dotrą przed świętami do najuboższych rodzin naszej parafii.
 9. Dotarły już do parafii Wigilijne świece Caritas. W tym roku są one takie jakie widać na ołtarzu. Świeca- duży walec 20zł , średni 15zł i mały 10zł. Można je nabyć u ministrantów przed kościołem i na Sali parafialnej.
 10. Serdeczne Bóg zapłać składam rodzinom, które w  tym tygodniu sprzątały kościół.  Były to rodziny Kisielów z Lewikowa, Bieniasów z Podwierzbia i Filipczaków z Podwierzbia.
 11. W sobotę na godz. 19.00 do sprzątania zapraszam rodziny Kościeszów z Lipnik, Kalbarczyków i Zawadzkich z Samogoszczy.
 12. Jeśli chcemy skorzystać ze spowiedzi bardzo proszę , żebyśmy przychodzi odpowiednio wcześniej, a nie 5 minut przed mszą św.. My też jako kapłani do celebracji mszy św. potrzebujemy się przygotować.
 13. Chcę też poinformować , że terminy mszy św. do 15 sierpnia są wszystkie zajęte, zarówno w niedziele jak i dni powszednie. Jeśli ktoś w tym czasie chcę msze św. to można ją zamówić, ale będzie odprawiona poza parafią.
 14. Dziś w naszym dekanacie kończą się misje w Życzynie i obraz Matki Bożej wróci do Kodnia. Będzie tam czekał do misji w naszej parafii. Pozostało nam 3 miesiące duchowego przygotowania. Dziś członków zespołu misyjnego oraz radni otrzymali programy misji, które zaniosą do każdego domu. Przyjmijcie tych misyjnych posłańców z otwartością i zapoznajcie się z programem oraz wpiszcie misje ewangelizacyjne w kalendarz swojego życia.
 15. Markowi Gliwce i jego pracownikowi dziękuję za zawieszenie figur na ścianie prezbiterium.
 16. Do wieczności odeszła śp. Barbara Brojek l. 66 zam. w Domaszewie. Jej pogrzeb w poniedziałek 28 listopada br. o godz. 10.00

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 27 listopada 2022r.”

Napisz nowy komentarz