Ogłoszenia duszpasterskie 13 czerwca 2021- XI Niedziela Zwykła

13 czerwca, 2021

Ogłoszenia duszpasterskie 13 czerwca 2021r. – XI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj ksiądz kan. Jan Pracz przeżywa 50 rocznicę święceń kapłańskich. We czwartek 49 rocznicę świeceń będzie obchodził również ks. kan. Henryk Demiańczuk posługujący w naszej parafii. Obu Jubilatom dziękujemy za wieloletnią ofiarną służbę w Kościele i świadectwo wiary. Niech Dobry Bóg wspomaga w dalszych latach życia i darzy zdrowiem i siłami duchowymi do wypełniania powołania kapłańskiego.
 2. Bardzo dziękuję dzieciom, które zechciały w ostatnich dniach przybyć do kościoła i przeżyć kolejne rocznicę swojej Pierwszej Komunii świętej. Dziękuję również rodzicom, ze to żeście przywieźli dzieci i razem z nimi się modlili.
 3. W poniedziałek i we środę o godz. 16.30 odbędą się spotkania przygotowawcze do I Komunii świętej dla dzieci z klasy trzeciej.
 4. W czwartek o godz. 17.00 będzie sprzątanie kościoła przed Pierwszą Komunią św. Uczynią to rodzice dzieci. Stad też msza św. w czwartek będzie o godz. 20.00.
 5. Spowiedź dzieci  i ich bliskich przed Pierwszą Komunią św. będzie w sobotę o godz. 9.00.
 6. W niedzielę o godz. 10.00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. . Bardzo proszę by na tę msze św. przyszli tylko osoby będące krewnymi dzieci. Pozostałych wiernych zapraszam na msze św. o godz. 8.00, 12.00 i 16.00
 7. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątnęły kościół. Były to rodziny : Kultysów z Ostrowa, Wożniaków z Krasek Dolnych i Kuciaków z Domaszewa
 8. W niedzielę 20 czerwca zbiórka ofiar do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 9. Z dniem 20 czerwca zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej mszy św., która była udzielona przez księdza biskupa z powodu panującej pandemii. Od dnia dzisiejszego wewnątrz kościoła może być zajęta połowa miejsc. Należ jednak zachować bezpieczną odległość i mieć zasłonięty maseczką nos i usta.
 10. W sobotę Pan Andrzej Duda – prezydent Polski przekazał parafii ikonę z Matką Bożą z Rychwałdu. Za ten dar składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Przypomnę , że Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie zaprasza dzieci i młodzież na rekolekcje wakacyjne . Dla dzieci z klas 4-6 rekolekcje odbędą się w terminie 28czerwca – 3 lipca i 5-10 lipca 2021r. Dla klasy 7-8 w terminie 12-16 lipca 2021r. i dla uczniów ze szkoły średniej w dniach 26-30 lipca2021. Koszt rekolekcji 250zł. Jeśli ktoś chcę pojechać czy wysłać dziecko niech zgłosi się do mnie do poniedziałku.
 12.  18 czerwca w piątek w Pratulinie Diecezjalne spotkanie Młodych czyli Jerycho Młodych. Program jest na facebooku, na naszej stronie. Wyjazd będzie o godz. 15.00 powrót w sobotę około 4 rano. Uczestnikami Jerycha mogą być osoby od klasy siódmej wzwyż . Koszt uczestnictwa 10zł. Zapisało się już 21 osób. Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc w autokarze . Kto by młodych chciał wziąć udział w tym diecezjalnym spotkaniu Młodych niech zgłosi się do wtorku. Bardzo młodych zachęcam do udziału w tym modlitewnym spotkaniu.


Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie 13 czerwca 2021- XI Niedziela Zwykła”

Napisz nowy komentarz