Ogłoszenia duszpasterskie – 21 listopada 2021r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada, 2021

Ogłoszenie duszpasterskie – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 21 listopada 2021r.

 1. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią do puszek są zbierane ofiary na pomoc migrantom, którzy znajdują się na terytorium naszego kraju. W ostatnim komunikacie z Konferencji Episkopatu Polski  Biskupi podkreślili , że „nie ma sprzeczności w równoczesnym obowiązku obrony naszych granic i wsparciu dla tych, którzy stali się ofiarami tej trudnej sytuacji. Nie ma też wewnętrznego konfliktu między dobrze rozumianym patriotyzmem i koniecznością obrony naszych granic, a pomocą bliźniemu w potrzebie, w duchu dobrego Samarytanina”. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Od piątku na sali parafialnej przy kancelarii będzie można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane za opłatki tradycyjnie są przeznaczone dla Sióstr Służek na utrzymanie domu i Zgromadzenia. 
 3. Dziś o godz. 17.30 celebracją słowa Bożego pragniemy rozpocząć pracę synodalną w naszej parafii do której nas wszystkich zaprasza Papież Franciszek. Zechciejcie to zaproszenie przyjąć i przybyć na tę celebrację, by Duch św. mógł do nas przemówić przez swoje Słowo. By w ten sposób mogło dokonywać się odnowie i umocnienie Kościoła oraz czynić go bardziej ewangelicznym.
 4. We wtorek klerycy przyjadą po dary, które zostały przez was im ofiarowane. Jeśli ktoś jeszcze chcę coś dowie wieźć niech to uczyni jutro. Wszystkim ofiarodawcom składam w imieniu Seminarium serdeczne Bóg zapłać.
 5. W środę o godz. 17.30 spotkanie z chórem i scholą dziecięcą z racji święta św. Cecylii, której święto przypada jutro.
 6. W czwartek o godz. 19.00 Nabożeństwo Pokutne jako przygotowanie do spowiedzi dla rodziców dzieci z klasy pierwszej, drugiej, trzeciej szkoły podstawowej. Jeśli ktoś chcę do rekolekcji przygotować się w taki sposób również może w tym nabożeństwie uczestniczyć.
 7. W piątek rozpoczniemy mszą rekolekcje parafialne . nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Marek Bieńkowski – Dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Program rekolekcji jest w Internecie na stronie. Można go też wziąć sobie od ministrantów przed kościołem. Do programu jest dołączone moje zaproszenie. Przeczytajcie i przybądźcie by przeżyć ten święty czas razem. Możecie program wziąć również dla tych, o których wiecie, że do kościoła nie chodzą.
 8. W piątek po mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z osobami, które zapisały się do Młodzieżowego Koła Różańcowego.
 9. W sobotę w czasie mszy o godz. 16.00 błogosławieństwo książeczek do modlitwy dla dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej.
 10. Dziś rozpoczynamy akcję charytatywną w parafii „Torba Miłosierdzia”. Przy wyjściu z kościoła leżą papierowe torby, które możemy zabrać ze sobą, wypełnić je produktami spożywczymi bądź chemicznymi i w ciągu najbliższych dwóch tygodni przynieść do sali koło kancelarii. Zebrane dary za pośrednictwem wolontariuszy z Punktu Charytatywnego dotrą przed świętami do najuboższych rodzin naszej parafii.
 11. W niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy rok liturgiczny.
 12. Na plebanii zakończono już prace przy montażu instalacji odgromowej, a w zabytkowej plebanii zakończono pracę przy naprawie i konserwacji sztukaterii na piecach. Jeszcze trwają pracę przy budowie nowych schodów w szczycie dawnej plebanii. 
 13. Bóg zapłać składam za ofiary złożone w tym tygodniu: na renowację figury Maryi bezimienna z Samogoszczy – 100 zł i bezimienna z Warszawy 1000zł oraz bezimienna z Warszawy 100 zł na potrzeby parafii
 14. Dziękuję rodzinom, które wczoraj sprzątały kościół. Były to Rodzina Flaków z Podłęża, Pogodów z Podłęża , Boneckich z Podłęża i Rodzina Flaków z Podłęża
 15. W zakrystii można nabyć kalendarze rolnicze na rok 2022.. Kosztują one 25 zł.
 16.  Firma Szkoltex Daniel Sochacki z Lublina organizuję obowiązkowe szkolenie skierowane do rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin. Odbędzie się ono 25 listopada o godz. 9.30 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Maciejowicach ul. Lubelska 5. Zapisywać można się pod numerem podanym na plakacie w gablocie :537998001
 17. Do wieczności odszedł w tym tygodniu: śp. Kazimierz Kobus l. 81 zam. w Domaszewie . wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

.Brak komentarzy w “Ogłoszenia duszpasterskie – 21 listopada 2021r. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata”

Napisz nowy komentarz