Zasady porządkowe obowiązujące w czasie procesji komunijnej w naszej parafii:

1 lutego, 2015

Procesję komunijną rozpoczynamy od razu po przyjęciu Ciała Chrystusa przez kapłana.
Pierwsi komunię św. przyjmują ministranci i lektorzy
W zależności od liczby kapłanów rozdających komunię tworzymy tyle procesji. Jeśli kapłanów jest dwóch to tworzymy procesję na środku i w nawach bocznych.
Wychodzimy z ławek powoli od tyłu kościoła. Osoby z bliższych ławek modlą się, uczestniczą w śpiewie pieśni i cierpliwie czekają. Osoby z końca kościoła zaczynają iść w stronę ołtarza, gdy do przyjęcia Komunii św. ustawiają się ministranci.
Idziemy powoli, ze złożonymi rękami, w dwóch rzędach przez środek kościoła i w jednym rzędzie w nawach bocznych,
Komunię przyjmujemy na stojąco.
Osoby, które mogą, przyklękają na jedno kolano ale zawsze za osobą która przyjmuje Komunię Św. . Ci którzy nie mogą przyklęknąć czynią głęboki skłon.
Przed przyjęciem Komunii św, jak również po przyjęciu nie czynimy znaku krzyża.
Odchodzimy na bok tak by bezkolizyjnie wrócić do swojej ławki.
Wracając do ławki nie zajmujemy miejsca z samego brzegu ale takie by następne osoby nie musiały się przepychać.
Osoby, które nie przystępują do komunii prosimy by się przesunęły do środka ławki.

Brak komentarzy w “Zasady porządkowe obowiązujące w czasie procesji komunijnej w naszej parafii:”